Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viseled az ünnepek utáni...

Hogy viseled az ünnepek utáni visszarázkódást a szürke hétköznapokba? már megbírkóztál vele, megszoktad, vagy még azért érzed az ünnepek melegét emlékfoszányokként felparázslani a lelkedben?

Figyelt kérdés
szerintem a január a legrosszabb hónap... egyik nap után a másikra rögtön visszacsöppeni az eddig meghitt békés nyugodt idilli családi környezet melegéből, mint egy álomvilágból a zord, búskomor valóságba. ott a másik fele akik nem vízkeresztkor szedik le a díszítést, hanem szilveszter után még hetekig kinthagyják(ha nem tovább) akik meg emlékeztetnek rá hogy amúgy semmi ok erre az állapotra, és csak foglalkozzak azzal hogy lehet menni dolgozni, sötétben indulni habár egy fokkal már később sötétedik de aki messze lakik mondjuk pestől az még érezheti bőven hogy még azért tél van ergo majdnem "sötétbe"hazaérni, egyesek iskolába, kezdenek tele lenni a tömegközlekedések, kezdődik a nyüzsgés-rohanás, ügyintézések, egyszóval, a jóöreg sz@pás... csak az nyugtat hogy a fele hónapon már túl vagyok/unk. számolom a napokat március 1ig, ki tart velem?igaz hogy hivatalosan meterológiai szempontból huszadika körül kezdődne a tavasz de én má egy március 1el bőven beérném, mintsem ez...
jan. 15. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az ünnepek alatt is dolgoztam, kivéve 25-26án. Nem szeretek ilyenkor szabit kivenni, alig van munka, tudok haladni mindennel, a szabadságomat inkább megtartom olyan időszakra amikor jobban ki tudom használni. A telet, sötétet nehezen viselem, ezt azzal kompenzálom, hogy minden évben január végén/február elején elutazom minimum másfél hétre naposabb, melegebb helyre. Az pont feltölt tavaszig, utána már könnyebb kibírni.
jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

"vagy még azért érzed az ünnepek melegét emlékfoszányokként felparázslani a lelkedben?"


Ez annyira nyálas lett, hogy bármelyik olcsó romantikus regényben vagy szappanoperában jól működne. Borzalmas.

jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pofán rúgnám, aki kitalálta ezt a dalt!


https://www.youtube.com/watch?v=bDiNeZaiwoc

jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3-as, annyira utálom. Nyomasztó, depresszív, prédikáló fos.
jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az 1. hét még jó volt, nem volt olyan nagy pörgés. A mostani hét,, meg az előzőn már érződött, hogy elkezdődik a pörgés...
jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4, a Neoton önmagában is szar! (vélemény:)
jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ünnepek maguk eléggé stresszesek, már amennyire én tapasztalom, pedig éppen az ellenkezőjéről kellene szólnia ennek az egésznek.

Szóval nekem nem rossz, amikor elmúlik, talán amikor gyerek voltam, akkor szomorkodtam miatta, de mára már nem nagyon kötődöm az egész ünnephez, úgyhogy ennyi elég is volt belőle én úgy vagyok vele

jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A téli szünet miatt a gyerekkel dolgoztam végig a decembert be kellett vinnem munkahelyre. Kiégtem. Aztán további 1 hét teliszunet miatt nekem szabadság, jan első hete. Azalatt volt nalunk a karácsony tartva rokonoknak sütni főzni mamával korhazba menni oda vissza, 4 orát bent lenni karacsonykor, kozben gyerekeket abajgatni, nos a decemberi hajtás gyerekkel munkában es aztán januári családozós végkimerítő szabi miatt totálisan megsemmisülve kimerülve "szétzúzva" kezdtem az évet a szabim után jan 2.hetében, úgy, hogy első dolgom volt szabit kérni magamra, különben összeesek. És nem adtak mert még tartanak az évzárások.


Hát 2 lassan 3 hét alatt jelenleg 10 évet öregedtem, teljesen lerobbantam lelkileg szétcsúsztam, kinyúltam, demens tüneteim jelentkeznek, és rájöttem hogy 1 nap szabival ugy se érnék semmit akkor meg az összeomlott háztartást csinálnám meg másik munkakeresbe mennék bele, akkor se épülnék már fel.


Igazábol talán 1 honap szabi kéne hogy én össze tudjam magam szedni iskolaidőben. Tehát este akkor se lenne szabim soha.

jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Elég nagy hiba ha valaki azzal cseszi szét az ünnepeket hogy futkorászik mindenhova. Mi egy napot szántunk mindig is a rokonokra (most már annyit se😂) és ánnyi!
jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!