Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viseled az ünnepek utáni...

Hogy viseled az ünnepek utáni visszarázkódást a szürke hétköznapokba? már megbírkóztál vele, megszoktad, vagy még azért érzed az ünnepek melegét emlékfoszányokként felparázslani a lelkedben?

Figyelt kérdés
szerintem a január a legrosszabb hónap... egyik nap után a másikra rögtön visszacsöppeni az eddig meghitt békés nyugodt idilli családi környezet melegéből, mint egy álomvilágból a zord, búskomor valóságba. ott a másik fele akik nem vízkeresztkor szedik le a díszítést, hanem szilveszter után még hetekig kinthagyják(ha nem tovább) akik meg emlékeztetnek rá hogy amúgy semmi ok erre az állapotra, és csak foglalkozzak azzal hogy lehet menni dolgozni, sötétben indulni habár egy fokkal már később sötétedik de aki messze lakik mondjuk pestől az még érezheti bőven hogy még azért tél van ergo majdnem "sötétbe"hazaérni, egyesek iskolába, kezdenek tele lenni a tömegközlekedések, kezdődik a nyüzsgés-rohanás, ügyintézések, egyszóval, a jóöreg sz@pás... csak az nyugtat hogy a fele hónapon már túl vagyok/unk. számolom a napokat március 1ig, ki tart velem?igaz hogy hivatalosan meterológiai szempontból huszadika körül kezdődne a tavasz de én má egy március 1el bőven beérném, mintsem ez...
jan. 15. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Az emberek ebbe a nagy kepesztésbe fognak belebetegedni, belepusztulni.
jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
*jelenleg 3 hét alatt(nem 2)
jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Végig dolgoztam decemberben, karácsonykor is, és egyáltalán nem bánom. Anyáéknak mindegy, hogy most 25-én megyek, vagy január 4-én, számomra meg szórakoztatóbb az, hogy mások ünnepéhez járulhatok hozzá, mint hogy pontosan 25-én együtt bontsunk ajándékot...

Én eleve a telet nagyon rosszul viselem, nálam már augusztus végén elkezdődik az, hogy el kellene menni (az elmúlt pár évben már a költözés foglalkoztat inkább) olyan helyre, ahol egész évben meleg és világos van, mert kb. semmit nem gyűlölök annyira, mint azt, ha fázom, és nagyon fázós vagyok, és a sötét sem a barátom, mert szeretek a szabadban lenni, de erősen limitálja alehetőségeim, ha sötét, és hideg is van.

Nekem is ilyenkor kezd megsüllyedni az életkedvem, mert tudom, hogy még hosszú hónapok vannak hátra a nyárig, nagyjából április-május környékén lélegzem fel, hogy oké, mindjárt itt a jó idő. És azt vettem észre, hogy ahogy öregszem, egyre rosszabb, iskolásként még vártam legalább a farsangot, egyetemistaként a vizsgaidőszak végét, felnőttként már semmit nem várok, csak legyen végre 30 fok pls.

jan. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Január, Február = depresszió
jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól, nekem megváltás ha vége az ünnepi őrületnek
jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Úgy 4-5 éve semennyi karácsonyi hangulatom nincsen, még minimális sem sajnos, így azóta nem okoz különösebb gondot visszazökkenni az ünnepek előtti állapotba.

Előtte, viszont, kifejezetten pocsék volt, főleg, mert már akkor is iszonyat gyorsan elrepültek az ünnepek.

jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Miért kéne visszaszokni? Nagyon gyorsan elrepül az a pár nap öröm, kikapcsolódás.
jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!