Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy felnőtt ember azt...

Ha egy felnőtt ember azt mondja, hogy pl. budapesti születésű, az azt jelenti, hogy ott élte le a gyerekkorát?

Figyelt kérdés
jan. 17. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, az azt jelenti, hogy ott született
jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha ott is él most is, és úgy teszi hozzá, hogy ott is született, akkor valószínűleg igen.

Ha csak annyit mond, hogy budapesti születésű, akkor egyáltalán nem biztos.

jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
A születési hely és lakhely két különböző dolog.
jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A lányom BP-en született, de 5 napos korától kedve egy alföldi városban élt, ott nött fel, BP-n csak néha átutazóban volt.
jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Az azt jelenti, hogy Budapest terülén jött a világra, függetlenül attól, hogy hogy utána hol él.

Aki Budapesten gyerekeskedett, az sem feltétlen született a fővárosban. Van olyan ismerősöm, aki Nyíregyházán született, de kicsi gyerek korában költöztek fel a szüleivel. Tehát itt gyerekeskedett, de nen itt született.

jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Már egy ideje minden kollégámmal tőmondatokban beszélek. Így megértik. Van még lejjebb. Előre félek a jövőt illetően.

Nem azt jelenti.

jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Kontextustól függ. Mert ha pl. azt írják, hogy a "Budapesti születésű amerikai milliárdos, George Soros...", akkor ez azt jelenti, hogy Budapesten született és ott is töltötte a gyerekkorát. De ha XY csak Budapesten jött a világra és aztán soha többet nem élt ott, akkor úgy fogalmaznék, hogy "Budapesten született ember", ez nem sugallja azt, hogy kulturálisan is köze van Budapesthez az adott embernek.


Én pl. Budapesten születtem, ott töltöttem a gyerekkoromat, aztán szüleim sokat költöztek az ország keleti és nyugati pontjaira, de közben mégis budapestinek tartottam magamat.


Mára már több országban éltem, nem tudom azt mondani, hogy budapesti vagyok, mert már rég éltem ott. Úgyhogy én budapesti születésű cosmopolitan-nak, világpolgárnak tartom magamat.

jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Hát egy illető oldalán olvastam ezt, azért kérdeztem.


Így szól:

"Balassagyarmati születésű vagyok, ráadásul a neves Balassi Bálint Gimnáziumban érettségiztem."


A Balassi Bálint Gimnázium Balassagyarmaton van, úgyhogy azért gondoltam rá, hogy biztos ott élhetett gyerekként (ma már máshol él).

jan. 17. 16:49
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Nyílván nem.
jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha a gimit is ott végezte el, akkor legalább pár évet élt ott gyerekként, de ez nem azonos a kérdésben levő állítással.
jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!