Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz abból,...

Milyen felnőtt lesz abból, aki gyerekkorában mindig mindent megkap?

Figyelt kérdés

Kicsit elgondolkodtam ezen,ugyanis van az egy 15 éves lány ismerősöm,aki szó szerint mindent megkap,amit csak szeretne.Majdnem minden nap új ruhákba járkál,kb. 3 hetente új drágábbnál drágább cipőt kap,mindig a legújabb,legmodernebb telefonja van(most pl. Iphone 7-et kapott),és ha eltöri,vagy tönkremegy,akkor csak egy szavába kerül,és már kapja is a következőt. 15 éves létére,annyi sminkterméke van,hogy az 3 nőnek is sok lenne. Starbucks kávézóba jár minden hétvégén,külön fodrásza van a családjának,ugyanis rettenetesen háklis a hajára.Emellett nyáron 2szer 2 hétre mennek el nyaralni külföldi országokba. Idén nyáron Törökországban voltak,meg Mallorcán.


Én most értem,hogy neki ez tökéletes,de felnőtt korában lesz majd ennek az életformának hátulütője?


2016. okt. 2. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szorongás- és irigységmentes, mindennek önbizalommal nekiálló felnőtt. Lehet, hogy kicsit kényeske lesz, de a pénze által több kapu megnyílik előtte, mint a csóró, de kitűnő személyiségű emberek előtt.
2016. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Rossz természetű, hisztis liba lesz, aki ha nem kapja meg azonnal a barátjától/férjétől, amit akar, azonnal civakodni kezd. Aztán nem fog kelleni senkinek, és egyedül marad.
2016. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet általánosítani, én ismerek ilyet is, meg olyat is. Van aki teljesen normális ember lesz, és persze olyan is van, aki örökre egy elkényeztetett gyerek marad. Sok ilyen ismerősöm van, mivel én magam is gazdag családba születtem. Kb. 50-50% az arány.
2016. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
szerintem egy idegroncs.. főleg majd ha megkapja élete első fizetését és rájön, hogy még ha az átlag többszörösét keresi, akkor se vehet meg mindent magának!
2016. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Azaz, jól nullázzátok le az olyan választ, amiben nem szidjuk a gazdagokat. "Mi az, hogy ennek a szemét gazdag gyereknek nem lesz szar felnőttkora, mint várhatóan nekem"
2016. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Életképtelen + hercegnő szindróma.
2016. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan olyan felnőtt lesz mint a többi csak gazdagabb.Ha szülők jól élnek valószínű kitart a pénzük míg nagykorú nem lesz.Szerintem az ilyen felnőttek gondalanabbak és sokkal önbizalom dúsabbak.
2016. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Több önbizalma és magasabb elvárásai lesznek az biztos.

Minden más pl. a hercegnő szindróma meg a hisztisség, civakodós jellem az más tényezőktől is függ.

Például hogy kitart-e a pénz felnőtt korára is, meg tudja-e teremteni szülők nélkül is ezt a színvonalat önmagának.

Vele született hajlamok is befolyásolják hogy milyen személyiségjegyek fejlődnek ki és maradnak meg.

2016. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Póth Dóra is ilyen.
2016. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Csak a csóró emberek nyugtatják magukat azzal, hogy majd az ilyen emberek hú de fognak szenvedni ha felnőnek, pedig az esetek többségében pont ugyanolyan gondtalan életük lesz, mint amilyen most van.
2016. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!