Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire támogatjátok a...

Mennyire támogatjátok a mesterséges intelligencia egyre erőteljesebb fejlesztését? Nem aggasztó, hogy ezek az eszközök potenciálisan munkákat szüntetnek meg?

Figyelt kérdés
jan. 17. 23:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon támogatom. Nem zavar hogy gépek dolgoznak helyettem.
jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Engem ugyan nem aggaszt.


Mellesleg most is rengeteg helyen használják és te is használod a mindennapi életben csak annyira nem értesz hozzá, hogy nem is tudsz róla és elhiszed a tömény internetes bullshiteket.

jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

Nem aggasztó, az emberiség elhalmozott tudása és kézzelfogható javai lehetővé tennék a gondtalan életet valamennyiünk számára, de a felső 10% (?)-nak ez nem érdeke, hagynak elveszni bennünket vagy legfeljebb vegetálni.

Segítség.

jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

Én örülök neki, nekem munkát teremt. Annyira támogatom, hogy aktívan kutatom is ezt a területet, elősegítve a fejlődését.


Gondolj bele, hogy annak idején a földművelés vette el a vadászok és gyűjtögetők munkáját, aztán idővel egyre kevesebb ember dolgozott a társadalom megélhetésének ellátásáért. Mégis alakultak ki új munkák.

jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

Nehéz megválaszolni, én is aktívan használok AI powered szolgáltatásokat, ami által gyorsabban tudok tanulni, fejlődni és dolgozni.


Mindenesetre olyan szerencsénk van (szerintem), hogy a saját szemünkkel láthatjuk a legújabb törtélni változásokat.

jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
16%
Igen, de van egy elég erőteljesen leszakadó réteg aki nem használja, nem tudja használni ezt a fajta tudást. A szakmáik, munkáik megszűntek az elmúlt 50 évben, tehát visszafanyalodtak az ősi módszerhez, vedd el attól akinek van. Ez a nagyobb probléma, szerintem.
jan. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj hogy mesterséges intelligencia nincs. A hülye újságírók használják helytelenül a szót. Mert az ő olvasatukban egy excel függvény is mesterséges intelligencia mert megcsinál valamit amit mondasz neki.


De amúgy nekem tetszik, hogy egyre több feladatot lehet bízni algoritmusokra. Így nincs hibázás, gyorsabb a munkavégzés. Sajnos a mi életünkben még nem lesz kiforrott a technológia, de az unokáink mindennapjaiban már biztosan lesznek igazi intelligens gépek.

jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
38%

A fizikai munkák megszűnnek, meg a további enyhébb teljesítményű szellemi munkák (pl. call center), azt támogatom. Nem sokba nézem ezeket a foglalkozásokat (azért persze van pár kivétel), ráadásul az emberek nagy hányada utálja is amivel foglalkozik. A komolyabb munkák, mint például orvosok, mérnökök munkája úgysem szűnik meg, legalább mindenki annak fog tanulni:)


Ha meg már rájuk sem lesz szükség, akkor már senkire sincs :D

jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
A gépek lázadása...
jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Az AI pont, hogy a szellemi munkákat kezdi kiváltani: automatizmusoknak és fenntartásuknak hála a, programozásó, analyst munkakörök mind-mind veszélyben vannak.
jan. 17. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!