Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem érdekel mások (közösség...

Ha nem érdekel mások (közösség, város, ország, barátok stb) sorsa az mitől van?

Figyelt kérdés

Több (még Magyarországon élő) barátommal is beszélek néha telefonon, de egyáltalán nem hat meg mi lett a várossal/Magyarországgal/régi osztálytársakkal. Az itteni közösség/város/ország stb sorsa sem érdekel. A saját családom hogyléte sem érdekel igazából. Az se érdekel hogy változik az erkölcs vagy a normák.


Ez valamiféle apátia?

Amiatt gondolom, hogy talán nem az, mert sosem érdekelt olyan szinten, hogy emiatt szorongjak/stresszeljek. Teljesen nyugodtan veszem tudomásul hogy csúszik le az vagy az. Egyedül a saját sorsom az ami miatt feszengeni tudok néha, senki másé. Nincs igényem arra, hogy mások normái szerint éljek, a saját szabályaimat hozom és az az egyetlen ami vonatkozik rám.


Mondhatjuk, hogy gyárilag bitang önző/egocentrikus vagyok, vagy ez több?



jan. 23. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Többféle ember létezik, van aki mindenen lelkizik, van aki csak néhány dolgon és van aki semmin.
jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem veszed magadra mások problémáit. Szerintem ez nem baj. Mindenki a maga sorsa kovácsa.
jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezd ez általános trend lenni: mindenki önmaga kovácsa, mindenki saját magáért felelős, cselekedjen mindenki önállóan, ne foglalkozzon a másik problémájával; "Nem hagyunk senkit az út szélén!", miközben ne várj semmilyen segítséget az államtól stb., stb.

Általános trend lett ez a fajta gondolkodás. Ugyanakkor valahol érthető, mert az egyik ember nem feltétlen tudja a másik élethelyzetébe belehelyezni önmagát.

jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én bele tudom helyezni, nagyon jó probléma-megoldó vagyok. Kreatív. Hamar átlátom a lényeget és a baráti körömben pont ezért sokan kérnek tőlem tanácsot.


Volt régen valami mémben egy olyan, hogy "Értem én csak lesz@rom". Ez jól leírja.

jan. 23. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pl nagyon kevés emberrel kommunikálok. Van párom, akivel tök jó minden és nem is érdekel igazán idegen emberek vagy rokonok társasága. Csak annyit beszélek az emberekkel, amennyit nagyon muszáj. Osztálytalálkozókra se mentem el. Nem ok nélkül lettem ilyen. Elegem van az emberek képmutatásából, rosszindulatából. Jobban járok, ha az időt amit rájuk fordítanék, azt magamra fordítom és arra, aki számít.


Munkahelyemen volt egy nagyon jó kis csapatunk. Miután elmentünk onnan, pár hónap után a netes kommunikáció is megszűnt. Kb mindenki a saját magánéletével törődik és szarik az úgynevezett haverokra.

jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!