Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereket nem teszi lelki...

Az embereket nem teszi lelki lelkibeteggé az, amikor egyesek megpróbálják lebeszélni őket arról, hogy kiadják az indulatukat?

Figyelt kérdés

"Ne légy bosszúálló, mert csak lesüllyedsz az ő szintjere" - és ehhez hasonló tanácsok. Magyarul: nyomd el az érzéseidet, és tiszteljünk egy olyan embert, aki minket nem tisztel.


Most eszembe jutott a valaha élt talán legnagyobb rapper, Tupac Shakur. Aki, miután összeveszett az egykori barátjával, megírta neki a világ talán legnagyobb diss dalát. Amiben kegyetlen módon beolvasott neki.


Íme, magyar felirattal:


[link]


(A felirat nélküli, angol verzió jelenleg 678 000 000 megtekintésnél jár!!!)


Nem jobb Tupac módszere, hogy így jól be kell olvasni az embereknek? Mit gondoltok?


jan. 26. 12:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

Na, tudod ki tudna engem lebeszélni! Lelkibeteggé csak az tudna tenni, ha a féreg nem kapná vissza, amit ellenem vétett.

Üdv! Egy skorpió :)

jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Tupac sem beolvasott,hanem konkrétan egy művészeti alkotást hozott létre.

Sztem mindenki kiadja igy vagy úgy. Én sportolás közben adom ki,vagy sétálok egy nagyot, vagy néha jól kobőgöm magamat. Maga a beolvasás az olyan semmilyen..élőben olyan esetlen, ha meg elkúldöm a frászba messengeren,az meg nem elég hatásos.

jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

"Ne légy bosszúálló, mert csak lesüllyedsz az ő szintjere" - és ehhez hasonló tanácsok. Magyarul: nyomd el az érzéseidet, és tiszteljünk egy olyan embert, aki minket nem tisztel.


Nem, ez azt jelenti, hogy van humánusabb módja is annak, hogy kiadd a feszültségeket. De akkor a te értelmi szinteden csak a bosszúállás létezik. 10 km futás után kétlem, hogy lenne energiád a bosszúra.

jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

""Ne légy bosszúálló, mert csak lesüllyedsz az ő szintjere" - és ehhez hasonló tanácsok. Magyarul: nyomd el az érzéseidet, és tiszteljünk egy olyan embert, aki minket nem tisztel."


Nagyon félremegy az értelmezésed. Nem elnyomni kell az érzéseket, hanem "egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk le egy bizonyos szint alá". Lelkibékét nem azzal talál az ember, ha jól kioszt valakit, hanem azzal, ha nem veszi fel, nem áll le egy hülyével vitázni, mert saját magát is leminősíti, hogy nem képes kultúrált ember módjára tovább tenni valamin magát.

jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Ez a bosszúállás...

Nekem valami szar, akkor neki se legyen jobb.

Én azt vallom, hogy elinézi helyettem a karma.

És általában el szokta...

Most attól, hogy kiszúrom a kocsija kerekét, behúzok neki egyet, vagy jól leszedem róla a keresztvizet attól nekem jobb lesz?

Nem lesz meghúzva a kocsim, nem leszek megsértve, megcsalva, megalázva? De, csak meg kell tanulni túllépni ezeken az embereken és a karmára bízni a sorsukat.

jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Lelkibékét nem azzal talál az ember, ha jól kioszt valakit, hanem azzal, ha nem veszi fel, nem áll le egy hülyével"


Ezt értem, de a kérdés nem erről szól.

Hanem arról szól, amikor valaki megkárosított egy másik embert. Akkor az bosszúért kiállt, hogy milyen dolog az, hogy valakit pl. kitúrtak az örökségből, és ő felveszi a milliókat, a másik meg 0 Ft-al távozik, holott neki is járt volna pénz. De egyéb példákat is lehet említeni. Ekkor az erkölcscsőszök azt szokták tanácsolni, hogy a becsületünön esett csorbát hagyjuk annyiban. Vagyis nem elég, hogy megkárosítottak, de még a másik is megússza ezt minden következmény nélkül.

jan. 26. 14:20
 7/23 A kérdező kommentje:
Az, hogy a másiknak beolvasunk, úgy, hogy rosszul érezze magát, annyira minimum lenne egy ilyen helyzetben, hogy nem is kellene említeni.
jan. 26. 14:22
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

De emelítetted például az örökségből kisemmizést. Hiába olvasol be neki úgy, hogy elszégyelje magát. Attól nem fogja neked adni a részedet.

Azzal sem vagy előrébb, ha bosszútól elvakultan rágyújtod a házat amiből neked is járna.

Ez a buták gondolkodásmódja.


Oda ügyvéd kell, jó ügyvéd aki kiharcolja neked a részedet.


Átvertek egy kocsival? És te bosszút akarsz állni, mert a szerelőnél derült ki, hogy a kocsit a rozsda tartja össze.

Minek veszel úgy autót, hogy nem értesz hozzá? Miért nem kérsz meg valakit aki egy picit jobban érti, hogy menjen veled, vagy miért nem olyan helyről veszed ahol talán átnézték?


Elvette a szomszéd a csajodat és te bosszút állsz rajtuk. Miért nem magadba nézel, hogy miért ment el az asszony? Lehet többet kellett volna foglalkozni vele, nem kellett volna kritizálni örökké mindent, lehettél volna kedvesebb hozzá.


Annyi ilyen dolog van ami miatt bosszút akarnak állni az emberek, pedig ha kicsit magukba néznek akkor megláthatják, hogy egy hangyányit a saját hibájuk is.


Persze vannak kivételek.

jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8


Nyilván kettőn áll a vásár. De egy ember hibája nem teszi semmissé azt, amit a másik tett.

Ha Pisti véletlenül fellöki Imit, és bocsánatot kér tőle, de Imi orrba vágással felel, akkor nem intézhető el az egész annyival, hogy "az én hibám, mert fellöktem". Főleg akkor nem, ha nem volt szándékos, és Pisti nem akart ártani.

jan. 26. 14:56
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom odáig már nem jutottál el, ha bosszút állsz, azért téged felelősségre is vonhatnak és akár te fogsz a végén pórul járni.


Ügyvéd fogalmát te nem ismered, ha pl. örökségről van szó?

Vagy te ilyen 8 általánost se végzettek szintjén vagy?

jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!