Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen döntést lehet hozni az...

Milyen döntést lehet hozni az alábbi esetben, ami nem számít negatívumnak, de egyben megpróbálok pozitív jó döntést is, hogy másoknak segítsek?

Figyelt kérdés

Röviden:


Ellátogattam a barátnőm szüleihez akiket még soha nem láttam, hogy megismerkedjek velük. Barátnőm társaságában.

3 napot töltöttem náluk, de az egészcsalád szerintem nagyobb hangsúlyt fektet az alkoholra, mint bármi egyébre ami fontosabb lenne.

Falusi környezet távol a város zajától, az egyetlen pozitív amit letudtam szűrni az egész látogatásból. Beszélgetés közben, folyamatosan aszt halottam, hogy nekik mennyire rosszul mennek a dolgok, nincsen pénzünk semmire, ép hogy csak, egyik hónapról a másikra élnek. De mellette, töltötték az italokat, sör, bor és pálinka, mint ha ezen múlna az életük.

Az egészház, szinte mindenhol az üres sörös, vagy boros üvegekkel találkoztam. Lényeg, kölcsönt kértek tőlem, 500 ezer forintot, mert tartozásaik vannak nekik, élelmiszert és tűzifát is szeretnének venni.

Felajánlottam, hogy segítek, de csak ha én fizetek ki mindent a helyszínen. Aszt mondták, hogy majd meggondolják.

A barátnőmet is meglepetten érte, ez a családi ismerkedés. Mondta, hogy néha szoktak inni, de ez már inkább az alkoholizmusra mondható.

Jól döntöttem, hogy nem adtam nekik pénz?



#családi ismerkedés #pénz kölcsönzés
2023. okt. 20. 21:40
 1/4 Kitana. ***** válasza:
80%
Szerintem akik első találkozás alkalmával lehúznának 500 ezer forinttal, azok fixen nem fára kérik. Itt már olyan szintű alkoholizmus van, hogy semmi szégyenérzet nincs bennük, csak legyen pia.
2023. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Felajánlottam, hogy segítek, de csak ha én fizetek ki mindent a helyszínen. Aszt mondták, hogy majd meggondolják."


Remélem megengedik, hogy segíts nekik!


Vicc az egész! Soha ne menj oda! Csajt, ha szereted, vidd magaddal és ennyi.

2023. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Az én családom is ilyen. Ők nem csak azért szegények, mert keveset keresnek. Egyáltalán nem tudnak bánni a pénzzel. Sajnos nem lehet rajtuk segíteni. 😒
2023. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Csak akkor adj, ha el tudod viselni, hogy azt a pénzt jó eséllyel soha többé nem látod viszont.
2023. okt. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!