Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint a ruhákat...

Véleményetek szerint a ruhákat melyeket az utcai gyűjtőbe dobok valóban eljuttatják rászorulóknak, vagy a szeméttelepre viszik?

Figyelt kérdés
jan. 26. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Szeméttelepre nem viszik, amik rosszak, azokból

legfeljebb rongy lesz, amit autószerelők használnak pl.

jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A három leggyakoribb konteó vagy jelenség a témában, hogy miért a rászorulókhoz jut el a legkésőbb:

- cigányok kikukázzák mire eljut bárkihez

- összegyűjtik a turkálósok és eladják kilós ruhaként

- megy a szeméttelepre/égetőbe.


Az első igaz, mert vannak rá bizonyítékok. A második hihető, ha jön egy kocsi és elviszi a tartalmát, bárkihez kerülhet és jó kis lelőhely. A harmadik a legvalószínűtlenebb, mert nem kukások ürítik; és nem sok értelme lenne csak azért fenntartani, hogy valaki azért járjon körbe saját költségen kidobja üríteni, hogy kidobja a szemétbe.

jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az utcai gyűjtőket nem tudom, annak viszont tanúja voltam, hogy a Vöröskeresztnél adományként leadott ruhákból a jobbakat kiválogatják, és PÉNZÉRT árulják. Odaviszel egy zsák ruhát, - ingyen - hogy adják a rászorulóknak, és a kedves Vöröskereszt pénzért adja annak, aki fizet érte. A "jobb" ruhák közé be nem válogatottat meg leszórták a földre, és a tényleg rászorulók a földről szedegethették. A Vöröskeresztnek azóta nem adok semmit.
jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha biztosra akarsz menni, közvetlenül keress valakit, aki rászoruló és neki add.
jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Jól van ez így? ***** válasza:
60%
Nem tudom, hogy itthon mi a helyzet, de van a témával kapcsolatban egy 2011-es német dokumentumfilm. A világméretű használtruha-biznisz a címe.
jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát nagy tévedésben vagy, 3-as, a Vöröskereszt egyáltalán nem állítja, hogy ingyen osztogatja a jó ruhákat, pont ugyanúgy, mint a charity boltok se. Pénzért árulja őket, nyilván olcsón, hogy a szegények is meg tudják venni, és a befolyt összeget jótékony célra továbbítja valahova. Nem is lenne helyes ingyen osztogatni a ruhákat, mert mindenki zsákszámra vinné őket, majd dobná ki. Ahhoz, hogy valamit megbecsüljünk, fizetni kell érte.
jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem, #6-os, csak VOLTAM tévedésben, amikor azt hittem, a Vöröskereszt támogatja a rászorulókat. Már nem hiszem azt.
jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk engem főleg az érdekel, hogy ne a szeméttelepre vigyék, mert akkor nem teszek energiát és időt bele hanem kidobom a kukába itthon.
jan. 26. 17:48
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Hogyne támogatná! Egyebek közt abból a bevételből, amit adományok eladásából keres.
jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a jobbját eladják, aztán vesznek belőle olyan dolgokat, amikre épp szükség van, pl élelmiszert, tanszert.
jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!