Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen élet jön ezután?

Milyen élet jön ezután?

Figyelt kérdés

Most fogok diplomázni. Az elmúlt egyetemi években a maximumot próbàltam kihozni a covid ellenére is. Erasmus, konferenciák, tudományos tevékenység, mindent igyekeztem csinálni. Éltem. Életem legszebb évei.

Itthon sajnos nem talàltam olyan mesterképzést ami szívügyem lenne így gap year gyanánt kimegyek külföldre dolgozni, majd mesterire ha találok.

Egyetem után milyen az élet?

Én nagyon nehezen veszem, hogy a struktúràlt egyetemi létnek vége. Sokat tanultam, közel kitűnő voltam. Félek beszűkül az életem, nem lesz semmire pénzem és lehetőségem se…

Kinek milyen volt az élete egyetem után?

Nem akarom hogy végetérjen, úgy szerettem minden részét



jan. 28. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a munkanapok is ugyan úgy strukturáltak mint az egyetemi időszak. Ha pedig szereted amit csinálsz akkor a munka sem lesz rosszabb, sőt nagy eséllyel még inkább azt tudod csinálni mint amit szeretsz.


Én őszintén 11 félévnyi egyetem után örültem hogy vége van a dolognak, már nagyon fárasztó volt. Ehhez képest a munka nekem fellélegzés volt. Egyrészt munka során olyan dolgokat tanulok amit utánna fel is tudok használni és ezért sokkal könnyebben tanulok és jobban is élvezem. Tudom hogy este vége a munkaidőmnek és nincsenek random vizsgaidőszakok amikor hajnalig tételeket kell hogy tanuljak, ha letelik az időm felállok az asztalomtól és azt csinálok amit akarok. Pénzügyileg is óriási előrelépés, régen havi szinten örültem ha volt 5-10 ezer forintom amit szabadon elkölthetek, addig mostanra ennek a sokszorosát is gond nélkül felhasználhatom. Sokkal kényelmesebb lett az életem, mehetek síelni, nyaralni amiket abszolút nem engedhettem meg egyetemistaként.

jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mindenféleképpen keress mesterszakot, ha ennyire élvezted, ez nem kérdés. Aztán, ha még mindig imádod az egyetemet, akkor doktorálsz. Szóval nézz körül alaposabban itthon is vagy esetleg még Ausztriában és Németországban.
jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Az írásodból ítélve el vagy tartva. Szóval nyugodtan legyél munkakerülő, ha már van rá lehetőséged. Egyszer úgyis majd fel kell nőni.
jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megváltás volt a munka világa, sokkal jobban éreztem magam. Végre pénzt kerestem és nem nyomtak agyon a tanulnivalóval, hanem végezhettem a munkám.
jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Tehát aki nem egy sz@ros gyárban húzza az igát hanem tanul, az munkakerülő?
jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#3 nem veszem magamra mert nem is ismersz. Folyamatosan dolgoztam az egyetemen, nagyon sok ösztöndíjat kaptam (magamnak köszönhetem) ebből sok mindent fedeztem magamnak, és még ígyis maradt😊 honnan veszed a munkakerülőt, csak nem te vagy az és magadból indulsz ki?
jan. 29. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Hagyd, szerintem életében nem látott még egyetemet belülről...fogalma sincs mit jelent végigcsinálni, ráadásul ösztöndíjjal. Az ilyeneknek csak a lapátolás meg a gyártósor jelenti a munkát. Aki kicsit is többre vágyik, az rögtön munkakerülő, kitartott lesz a szemükben.
jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!