Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem hosszabb az élet?

Miért nem hosszabb az élet?

Figyelt kérdés
jan. 30. 06:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%
Mert elkopnak a csontok izuletek. A fizikai test amortizálodik le. Elhasználódik.
jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Mert így is kikészül a test a végére.
jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Így is túl hosszú, de egyesek mégis a hosszban mérik, mennyire értékes.
jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

Az egész világon gond az elöregedés. A kitolódott életkor miatt rengeteg a probléma. Egyre több a demencia,a sok időskori betegség.Lakhatási válság, egészségügyi és szociális rendszerek fenntarthatósága, nyugdíjkasszák összeroppanása.

Idős emberek nagyon sokan,főleg a magányosak,betegek alig várják a véget.Bőven elég lenne az embernek 75 év, afölött már a legtöbbnél magányosság, sok betegség és szegénység van.

Egy élet értelmét nem a hossza,hanem a tartalma határozza meg,illetve az,hogy társasan mennyi időt tölt el.

Itt pedig kár vallásra,humánumra, szociális érzék hiányára hivatkozni,mert így van.

55 éves férfi vagyok,nem szeretnék csak max 70-et élni.Míg nem leszek olyan,amint a családunk 80-85 feletti tagjai,akik fizikailag is,mentálisan épülnek le ,ráadásul nagy részük már magányos.

jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Noren1989 ***** válasza:
47%
Minek is kellene hosszabb?
jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Utoljara akkor merult bennem fel a kerdes, mikor 18 alatti voltam.


Ma 40+-oskent, mikor felkelek es itt faj-ott faj, bizony arra gondolok, h de jo, h nem 200 evig var ez ram😂

jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Akkor lenne értelme a hosszú életnek, ha közben megmaradnánk fiatalosnak. De annak, hogy valaki 60-tól 90 éves koráig vegetál, nem tud mozogni, fáj mindene, demens lesz…annak nincs értelme.
jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

20on évesen ha a halálra gondoltam rettegtem

30as éveimben gyereknevelés mellett nem is értem rá a halálon gondolkodni

40es éveiben olyan közömbös volt, több szerettemet is eltemettem, szép lassan felfogtam, hogy ha nem is most, de nem sokára

50es éveimben már sokszor eléggé bele vagyok fáradva az életbe, még egy 20nak örülnék, de igazából már elfogadom, ez van…

jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi élet az egyik leghosszabb az állatvilágban, még a közeli rokonainknak is sokkal rövidebb.
jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Kései Sirató ***** válasza:
65%
Mert ennyit bírnak a szerveink. Így is nagyon sokat dolgozik a szívünk, vesénk, májunk, mindenünk.
jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!