Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha félek hosszabba...

Mit tegyek, ha félek hosszabban magamról beszélni?

Figyelt kérdés

Ha pl megismerek egy új embert, nem szeretek hosszan magamról vagy olyanról beszélni ami engem érdekel. Félek, megunná hamar.

Még akkor is sokszor rövidre zárom, ha érdeklődne.


Igyekszem mident pár mondatban kifejteni, mint egy "elevator pitch".


Honnan lehet tudni, hogy mennyire menjek bele egy témába?

Sajnos nem igazán jók a szociális képességeim. Asperger-es vagyok.



2021. jún. 6. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Mar nagyon gyanus kezd lenni, hogy kicsit tobb mint a kommentek felenel mindig az jelenik meg hogy "aspergerses" vagyok.
2021. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd szóhoz jutni adott témában a másikat, és kb. ugyanannyit fűzz hozzá te is, mint ő. Ha úgy érzed túl sokat beszélsz valamiről, kérdezd meg a másikat, hogy szerinte túl sok vagy - e, unja-e, amiről beszélsz.

Aspergeresként szeretnél barátokat, akikkel beszélgethetsz, vagy igazából jól ellennél nélkülük is?

Neked rosszul esik, ha valaki azt mondja neked pl. : unlak"?

2021. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul esik, ha valaki un.


És szeretnék pár közeli barátot, igen.

2021. jún. 8. 00:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy igazi barátságban általában az emberek megmondják egymásnak az igazat, ha pl. éppen untatja őket a másik ember... vagy ha valami zavarja őket a másikban, és többnyire nem félnek ezt megtenni. Az esetedben jó lehet, ha vállalod, hogy milyen téren van nehézséged, és akkor ennek tudatában a másik talán tud neked abban segíteni, hogy ne beszélj se túl sokat, de túl keveset se.
2021. jún. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!