Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt, időt, energiát...

Mennyi pénzt, időt, energiát és kellemetlenséget ér meg egy álommunka? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Fontos leszögeznem, hogy SZÁMOMRA álommunka.


Nagyon szeretem a gyerekeket, szívesen foglalkoznék velük. Még érettségikor jelentkeztem óvodapedagógusnak, de az ének alkalmasságin nem mentem át, amin nem is csodálkoztam, világ életemben rossz hangom volt. Ezt el is engedtem. Pár évvel később eszembe jutott, hogy kisgyermeknevelő lehetek, ahhoz nem kell ének tudás, de jegeltem a témát, illetve akkor inkább több pénzt akartam keresni. Azóta nőtt a bérük, nem azt mondom, hogy rengeteget keresnek, de nőtt. Egy éve jutott eszembe újra, akkor már a 28-at töltöttem, amikor jelentkeztem egyetemre. Már ez is olyan volt, hogy "last minute", mert gyerekeket szeretnék hamarosan és még előtte akartam volna tanulni. Elmentem az alkalmassági vizsgára, ami csak beszéd alkalmasságiból állt. Nem mentem át rajta. Érdekes módon amikor óvodapedagógiára jelentkeztem, akkor nem küldtek még csak felülvizsgálatra sem. Én arra számítottam, hogy esetleg felül kell vizsgálni, ha nagyon szigorúak, de ott közölték velem, hogy fogszabályzó és logopédus is kelleni fog, ha ide akarok járni, de azt is hozzátették, hogy lehet, hogy soha nem fogok tudni javítani a beszédhibáimon, mert láttak már ilyet. Tudom van láthatatlan fogszabályozás de felnőttként nagyon lassan állna helyre a fogam, illetve nagyon drága is, nem beszélve a logopédusról. Aztán lehet mindhiába, mert sosem áll helyre és nem vesznek fel. Az ára sem jönne vissza, mert kb 320 nettót keresnék majd ezzel a munkával kezdőként és nem sokkal növekedne, most is ennyit keresek diploma nélkül és ez versenyszféra, tehát tud növekedni. Azt hittem, elengedtem a dolgot, de van egy unokaöcsém, aki bölcsibe jár és a múltkor említette, hogy nagyon szereti a gondozóját. Én is át akarom ezt élni. Én is szeretném magam körbevenni sok sok szeretettel teli gyermekkel.


Csak azt nem tudom eldönteni, megéri e ez a befektetés egy talán miatt...


jan. 30. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni, hogy _neked_ mit ér meg ez a munka. Ebben más nem tud segíteni.
jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a legjobb, ha azt teszed, hogy facebook-on belépsz ilyen óvodapedagógus csoportba és ott teszed közzé ezt. Ez túlságosan specifikus kérdés, kicsi az esélye, hogy lesz itt releváns válaszoló, noha alapelvet tudunk mondani. Én személy szerint nem értek a fogszabályozáshoz és szerintem itt a legtöbben nem fognak rá tudni mit mondani. Esetleg az Egészség kategóriában próbálkoznék.

Egyáltalán nem mennék bele bizonytalan dologba, ami vagy hatásos NÁLAM (mármint nálad) vagy nem. Tehát én először ennek járnék utána és nem űznék úgymond szerencsejátékot ebből, hogy vagy megváltozik vagy nem (ez esetben ki tudja mennyit, hány százezret dobtál ki ugye: teljesen feleslegesen).

Ez az egyik oldala a dolognak.


Egy másik oldala:

Nem akarlak elszomorítani, de a gyerekek korántsem mindig engedelmesek. Úgy pedig egyszer kapsz szeretetet, máskor nem. Az arány nem 1:1-hez!! Szerintem olvasnod és történeteket kellene hallgatnod óvodapedagógusoktól, hogy a negatív oldalait is tisztán lásd.


Ezenkívül nem tudom, hogy mennyire vagy ellene, de nagyon erősen figyelembe venném a gender dolgot. Azt nem tudom, hogy most Magyarországon hogyan áll, de vannak országok, ahol az óvodásoknak aberált szexuális felvilágosítást kell tartani vagy maguk a könyveik olyanok vagy jönnek, akik ilyen előadásokat tartanak. Ha még nincs érvényben ilyen Magyarországon, akkor is, ahogy a tendenciát figyelembe vesszük, szerintem csak néhány év kérdése a dolog. Nem tudom, hogy téged mennyire aggaszt ez, engem rendkívül frusztrálna. Erkölcsben nem alkudok meg.


Egy másik dolog, hogy tömérdek szennyet néznek a mesékben. A mesék nem aranyos dolgokkal vannak teli, hanem erkölcstelenségek sokaságával. Ennek is vannak hatásaik, amik meglátszódhatnak rajtuk és ellenkezőbbek lehetnek.


És még egy dolog: Meg lenne kötve a kezed.

Van egy ismerősöm, aki tanárnak tanult, de idő közben rájött, hogy ez nem működik a számára, mert a gyerekek nem figyelnek és fegyelmezni sem lehet, mert ilyen jogok, olyan jogok.


Te dolgod a döntés. Ezek a szememben súlyos eltávolító tényezők lennének, de nem kívánok meggyőző hadjáratot folytatni. Leírtam. Ha egyet értesz, akkor jó, ha nem látod olyan durváknak ezeket, akkor...


Én ennyit és ilyen szemszögekből tudtam hozzászólni.

jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem érné meg az álommunkám okán esetleg hó végén azon szorongani, na, vajon lesz-e pénzem ételre vagy sem, de ezt neked kell eldönteni.


Én is szeretem a gyerekeket, de kitörölhetem vele, ha nem jövök ki normálisan a fizetésből.

Számomra a normális kijövök, azt jelenti, van havi + 40-50 ezrem félretenni váratlan kiadások miatt.

jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!