Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen egy művészlélek?...

Milyen egy művészlélek? Milyen tulajdonságokkal rendelkezik?

Figyelt kérdés
febr. 2. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Én az vagyok, vízöntő a javából. Örök álmodozó vagyok, nem bírom a kötöttségeket (ellenben párkapcsolatban hűséges vagyok). Nagyon nehezen bírom, ha szabályokat támasztanak velem szemben, megfojt az állandó kontroll, ha nincs meg a szükséges szabad mozgásterem.

Szeretem a rendet, de nem mindig tudom megtartani, időnként szétszórt vagyok, bizonyos dolgok egyáltalán nem kötnek le. Gyűlölöm például a hivatalos ügyeket intézni, egyáltalán nem értek hozzájuk és ha valaki elkezdi magyarázni, ideges leszek tőle.

Rajzolok, festek, kertet szépítek, állandóan valami kreatív dolgot csinálok, még a főzés is művészet számomra. A figyelmemet nagyon nehéz lekötni, azt is csak rövid távon, mert folyton elkalandoznak a gondolataim. Világmegváltó terveim vannak, amikből soha, semmit nem valósítok meg 😀

febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Jó látni, hogy nem vagyok egyedül. :D Az első tiszta jól leírta, ezek nagy része rám is jellemző.

Az idealizmusom viszont próbálom átvinni a valóságba is.

febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Olyanokkal amik lehetetlenné teszik hogy ebben a száraz életben éljenek

Soha nem volt kapcsolatom mert nagyon számít nekem a külső és az ész

A testiségtől sokszor undorodom, osztom da vinci véleményét


Utálom a hivatalos ügyeket

Nem és értem sokszor mi az a sok papír

Nem értek a tőzsdéhez az üzlethez

Nincsenek barátaim mert senkivel nincs meg a közös hang

Egész nap képeket nézegetek a neten, a zene transzba ejt

Utazásról álmodozom de nincs rá lehetőség sem társaság


El vagyok veszve

És igen nekem is még a csillagjegyem is mérleg

A legrosszabb

febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

De közben azért azt még hozza tennem hogy el nem tudom képzelni hogy nem ilyen vagyok

A szépség a tehetség a művészet szerintem az egyetlen érinthetetlen magasztos dolog a földön

Bár a tudományt sem vetem meg

febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a művészetek és a mesterségek nem kéne, hogy elkülönüljenek egymástól. Egy zenész ugyanúgy mestere a hangszeres játékának ahogy egy hangszerkészítő a hangszereknek vagy akár egy asztalos a bútoroknak... és fordítva, csak művészi szinten (lenne) érdemes akárcsak egy hokedlit is elkészíteni.

Sajnos a tömegtermelés, tömegkultúra mindkettőt kiváltja, a műalkotásokat ugyanúgy gyártják mint a használati tárgyakat, mindannyian termelők vagy fogyasztók vagyunk, vagy leginkább a kettő egyszerre.

A "művészlélek" számomra értékelhetetlen kategória, partvonalra szorult élet, inkább szánalomra, mint megbecsülésre méltó (ahogy azt az itteni kommentek egy része is mutatja.)

Ha érzed magadban a művészi hajlamot, szerencsés vagy, mert az emberek többségéből ezt már kiirtották, vagy legalábbis elaltatták bennük.

Akkor viszont ne álmodozz, hanem cselekedj, és alkoss valamit.

Elsőre biztos nem lesz tökéletes, és lehet hogy ezredjére se. Tanulni viszont mindig lehet, mesterek mindig is lesznek.

febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik lányom művészlélek, kicsi korától fogva látszik rajta, most 14 éves.

Sajátos öltözködés, bármit tud viselni bármivel.

Szétszórtság fejben és a környezetében.

Intelligencia, olvasottság és tájékozottság.

Kreatív hobbik, főleg rajzolás és festés.

Zene szeretete. Énekelni jár és hangszeren is játszik.

Csapongó figyelem.

A hétköznapi dolgokban való tétovázás.

Nem hittem, hogy van ilyen kategória addig, amíg ő nem lett kb 2,5 éves és kezdett fejlődni a személyisége. Borzasztó nehéz vele együtt élni egyébként.

febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!