Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes tájékozódni,...

Hogyan érdemes tájékozódni, ha a híradó rossz hatással van az emberekre?

Figyelt kérdés

A híradóban, a híroldalakon összegyűjtik az összes negatív hírt aznap a világból és az emberek fejére zúdítják. Miután megnéztem a híradót vagy átfutottam egy híroldalt, elmegy a kedvem az élettől. Ha egyáltalán nem követem nyomon a híreket, akkor meg tájékozatlannak érzem magam és olyan információ sem juthat el hozzám, ami érintene.

Ti hogyan oldjátok meg, hogy értesüljetek a legfontosabb és a benneteket érintő hírekről, de elkerüljétek a negatív hírek áradatát?



febr. 5. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is megpróbálok objektív maradni, és a rossz híreket nem a lelkemre venni. A híradókat nem szeretem, mert szerintem egy adásnyi idő alatt nagyon kevés hírről lehet beszélni, emiatt erősen szűrt, hogy mit említenek meg. Ha ezt a szűrést még a politika is befolyásolja, akkor meg már felszínes tájékozódásra sem jó.

Pár híroldalt átgörgetek reggelente, ha valami érdekesnek tűnik, a cikket is elolvasom. (Kicsit én is meg vagyok lőve, melyiket érdemes amúgy olvasni, úgyhogy inkább nem ajánlanék oldalt.)

febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Híradot nem nézek, na nem azért mert rossz hatása lenne rám, hanem mert túl sok haszontalan dolog van benne, plusz az összes tv csatorna politizál állandóan, erre vannak kihegyezve.


Olvasni sokkal jobb, én döntöm el melyik cikk érdekes rám nézve, nem kell időt pazarolni az irrelevánsakra.


A leggyakrabban a google newst használom, be lehet állítani mi érdekel és olyan témában dobálja a cikkeket, plusz azokon belül is lehet finomítani, pl kulcsszavakat hozzáadni, kivenni égy még személyreszabottabb lesz a kínálat.

febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak internetről.
febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Semmi fontosròl nem maradsz le,ha hanyagolod a hìreket. Szerkesztett,manipulatìv,ès kàros. Sìmàn megvagyok az aktuàlis front helyzet,meg a gyilkos szomszèd nèlkül. A cuki panda kölyök is elhagyhatò. A gazdasàgi àllapottal meg naponta talàlkozom.
febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

#4 persze lehet élni hírek nélkül is, de ha nem tudod milyen változás jön nem is tudsz rá készülni.

Oké, találkozol a gazdasági helyzettel naponta, de ha mondjuk követted volna a híreket kevesebb hatása lenne rád mert felkészülsz a változásra.

febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a szalagcímeket olvasom el. Abból ki is derül a lényeg, a cikk bele nem érdekel, mert csak a problémákon nyüszítenek, a megoldás már egyik fejében se merül fel. Max egy rendes tényfeltáró cikket olvasok el, ahol több nézőpontból vizsgálódnak, de ez ritka, mint a fehér holló.
febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4#.Mègis hogy kèszülsz fel az uki fegyverszàllìtmàny akadozàsàra? Vagy a Mòr-i bankrablàsra? Az üa. àremelès sem kihagyhatatlan info,azt làtod a totem oszlopokon nagyban kiìrva,naponta. Az,hogy kevesebb hatàssal van ràm a gazdasàgi vàltozàs rèszben igaz. Este nem hùzom magam az ùjabb emelèsen. A valòdi tàjèkoztatàs kikopott,csak hergelès van,politikai alàfestèssel,ami nem objektìv. Migrànsok,brüsszel,hàborù,konzultàciò az,ami nincs èrdemben jelen a lakò környezetemben. Amirõl tudni èrdemes,tudom a napi adag nèlkül is. Tènyközlèsben,minõsègben hasonlìts õssze egy archìv hìradò adàst egy maival,ès làtni fogod a különbsèget.
febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy mindig minden hírt el kell olvasnod, hanem hogy azt aminek hatása van rád arról jó tudni. Ha pl tudod hogy háború van, hogy hogy reagál rá a világ, az országunk, akkor tudsz készülni a következményekre is.
febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!