Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért járnak nyaralni?

Az emberek miért járnak nyaralni?

Figyelt kérdés
Én gyerekkoromban Mindig voltam Görögországban nyáron.. de engem sosem érdekelt hogy " külföldön pihenjek". Így felnőtt korban már főleg nem érdekel.. lenne rá pénzem de úgy gondolom hogy csak pénzkidobás el menni valahová 1-2 hétre és ott pénzt költeni... mondjuk munkamániás vagyok az tény.. csak munka és munka és pénz gyűjtés.

febr. 16. 03:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azért "nyaralok", mert szeretek új kultúrákat, más környezetet megismerni. Ezért nem csak nyáron nyaralok hanem bármely évszakban, ha van egy akciós repülőút és ki tudok ugrani pár ezerből egy hosszú hétvégére valahova, akkor megteszem. De ha nem repülő, akkor saját kocsi, és felfedezzük a családdal a világot. Élmények, magunknak, nem a közösségi médiának, nyelvet tanulunk, világot látunk, embereket ismerünk. Ja és hozzáteszem, fillérekből, nem milliókból.

Sokat lehet tanulni abból, amikor látod, hogy egy teljesen más kultúrában milyenek az emberek.

febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Akárhol is jártunk, végig kísérte a gondolat, hogy inkább haza mentem volna.😔 Már régóta külföldön élek. Itt a különböző kultúrák amúgy is egymás mellett élnek. Én nem vágyódom nagyon megismerni őket.😂 Az ilyen repülés/kocsikázás/vonatozás félékhez meg egyébként is türelmetlen vagyok.
febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Volt már sok ilyen jellegű kérdés.


Pl ez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__10557..

febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan ugyanazért, amiért bármi mást is csinál az ember a kötelező dolgokon túl. Az élmény miatt. Miért néznek az emberek filmet, sorozatot? Miért olvasnak könyvet? Miért esznek süteményt? Miért hallgatnak zenét? Miért kirándulnak? Miért játszanak videójátékokkal? Miért társasoznak?

Egyik sem szükséges az életben maradáshoz, de mi értelme lenne az életnek, ha csak a létfenntartásról szólna? Ezeket a dolgokat pont azért csinálják az emberek, amiért a nyaralást is: hogy jól érezzék magukat.

febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
31%
Abban még nem is látok semmi negatívat, hogy az ember kiruccan a hétköznap monotonitásából egy rövid időre, más, ill. nyugodtabb környezetbe. Azt azonban szimpla rongyrázásnak tartom, amikor valaki csak azért megy el külföldre, hogy később ezzel kérkedhessen mások előtt. Idétlen pazarlásnak tartom, mert kevés olyan körülmény van meg külföldi környezetben, amely nem található meg Magyarországon. Ráadásul a kiszolgáltatottság, védtelenség hatványozottan érvényes a külföldi körülményekben, mint itthon. Csomag/zseblopás, útonállás, rablás, fajgyűlölet, nacionalizmus mindenhol van jelen, de egy otthoni környezetben sokkal jobbak az esélyek a kezelésére, kivédésére, mint egy olyan országban, ahol eleve ferde szemmel néznek mindenkire, aki nem ott él. -Megint más kérdés, hogy van akiket le lehet kenyerezni a színlelt, folyamatos mosolygással, vendég-, - de inkább pénztárca - szeretettel!
febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
#15 Magyarországon kb semmi olyan különlegesség nincs világviszonylatban nézve, amiért oda érdemes lenne elutazni, tenger, óceán, sivatag, dzsungel, vulkánok, ókori történelmi emlékek stb. Egy étteremben, repülőn vagy hotelben nyilván a pénzemért udvarias lesz velem a személyzet, hiszen ez a munkájuk, nem a két szép szememért kedvesek velem, azonban ezen kívül rengeteg más mindenkivel meg lehet ismerkedni pl úszás, strandolás, séta, helyi bulik, túrák utcabálok közben, egy csomó jó fej emberrel barátkoztam így össze, sőt a párom is így ismertem meg. Soha nem akartak kirabolni, legyilkolni, nem loptak meg, nem voltak rasszisták/nácik velem, szimplán nem igaz, hogy mindenhol ferde szemmel néznek másokra. Kiszolgáltatott meg a fene, felnőtt vagyok, nyelveket beszélek, nem vagyok cukorból, előre tájékozódom, biztosításokat kötök, meg nem keresem direkt a veszélyes helyzeteket, nyilván nem fogok többezer dolláros cuccokban flangálni egy gettóban. Ok, hogy te lokálpatrióta vagy, de nem kellene ilyen paranoidan meg agresszívan szemlélni a világot, meg más embereket. Neked az utazás pazarlás, másnak meg más, vedd lazábban, ez lelkileg is jót tesz.
febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
41%
Nem mindenki ennyire csóró, hogy nem engedhet meg magának 1-2 hét nyaralást egy évben.
febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

#1:

Öcsisajt, az egy dolog, hogy a te babarózsaszín világodban azt képzeled, hogy Brazíliában minden nő r*banc, és egyből le is fekszik veled, de majd meglátod, hogy ez marhára nem így van és koppansz nagyokat. 😉

febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kérdező, te leírtad, hogy te azért nem nyaralsz, mert munkamániás vagy, ami mellesleg egy kényszerbetegség. Inkább ezzel kellene foglalkoznod, hogy ebből kigyógyulj.


[link]

febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy normálisan kipihend magad, a heti pihenő nem elég.

Egyszer egy évben szükséged van rá, hogy egy hosszabb - legalább pár hetes - olyan pihenőt tarts, ami jellegben is különbözik az éves tevékenységedtől. Minél egyhangúbb az életed, annál nagyobb szükséged van erre.

Ehhez nem kell feltétlenül külföldre menni, sőt messze sem kell. A lényeg a különbség, az érdekesség és a kiszakadás a hétköznapokból.

febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!