Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire szar az élet?

Miért ennyire szar az élet?

Figyelt kérdés

Én tipikusan a szerencsétlenek csoportjába tartozom, mert nekem egész életemben semmi sem sikerül. Még csak egy jól kereső munkahely se jön össze nekem, most jelenleg munkanélküli vagyok, és az eddig munkáim 50-60 ezres munkák voltak. Budapesten nyilván jobban lenne állásom, de nem ott élek.

Másoknak mindig minden összejön, én meg kb. egész életemben csak szoronghatok, meg idegeskedhetek, mert semmi sem sikerül. 30 évesen még mindig sehol nem tartok, míg mások már házasságban élnek, és gyerekeik vannak. Bár van párkapcsolatom, de sokat nem érek vele, mert nem élünk együtt, még mindig a szüleimmel kell élnem, mint egy gyereknek.

Továbbá az emberek sem kedvelnek, introvertált vagyok, és eddig mindenhonnan ki voltam közösítve, osztálytársak által is.


febr. 22. 16:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Egyáltalán nem az.
febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Ha feldolgozod a traumáidat, jobbá válhat. De csak te tudsz tenni érte.
febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

A jó munkahelyhez jó végzettség kell. A nem olyan jó munkahelyhez meg akarat. A munkanélküliség egy egészséges ember számára választás.

Ha van párod, akkor költözzetek össze. Gyereket csinálni és házasodni te is tudsz.

febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

AZ élet szép. Én is ilyen voltam, mint te. 30 évesen gondoltam egy nagyot és kimentem külföldre szerencsét próbálni. Lehúzó családot, barátokat, mindenkit magam mögött hagyva. A nulláról kezdtem újra. Kinyílt a világ. Lett jó munkahelyem, új barátaim, férjem, gyerekeim. Ma sem tennék máshogy.

Neked is ajánlom az újrakezdést, tiszta lappal.

48/n

febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Szia. Önismereti munkával, helyes önértékeléssel ezeken az önképzavarokon szépen túl lehet kerülni.


Az újrakezdés is nagyon jó, amit a 4-es választárs ír. De ennek is akor van értelme, ha ki tudod cserélni a "lúzer tudatot" egy "értékes vagyok" tudatra, hogy az új életed helyszínén ne a lúzer minták működjenek tudat alatt.

A legtöbb lúzertudat a szülői minták és sémák okozata. Sokan bagatellizálják, de amilyen volt az otthoni légkör az első 7 évben, az határozza meg a személyiséget. De jó hír, hogy nem kőbevésetten. Jó a pszichodráma csoport, jó a hellinger, jó a buddhizmus, jó a meditáció is erre, de még egy szimpla vezetett, alkalmazott pszichológia is, megfelelő képzettségű pszichológussal.

febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Hátha semmi jó nincs az életemben a lúzer tudatot nem tudom kicserélni az értékes vagyok tudatra.
febr. 22. 17:02
 7/28 anonim válasza:
62%
Milyen könnyű az életem, mert az álommunkámat csinálom és mellette van egy vállalkozásom. 7.-és korom óta megállás nélkül tanulok. Amíg más bulizott én hajnalokig tanultam. Ők most valahol dolgoznak valamit amit utálnak kevés pénzért. Én meg élvezem a munkámat és elég jól keresek. Mindenki azt látja, most milyen jó nekem, azt senki hogy 13-14 évesen mennyire szar volt.
febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
Hogy vesztetted el az utolsó munkádat? A rossz munkát is el kell fogadni, aztán majd lesz jobb. Mi a végzettséged?
febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
mi a szakmád vagy szaktudásod?
febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%
Hogy mondhatod, hogy nincs semmi jó az eletedben, ha van egy párod, aki gondolom azért a párod, mert szeret? Attól, hogy nem költöztetek össze, a párkapcsolat egy jó dolog. Gondolj bele, hogy esne neki, ha ezt olvasná tőled.
febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!