Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha havi 100.000 forintot...

Ha havi 100.000 forintot félre tudok tenni, az már jónak számít?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, ahogy számoltam ennyit tudok félretenni havonta a fizetésemből, amellett, hogy fizetem az albérletet, rezsit, kaját, néha találkozom a barátaimmal és évente egyszer elmegyek nyaralni. Rámtört hirtelen a pánik, hogy vajon miből és mikor lesz saját lakásom, nem lesz nyugdíjam sem, mi lesz, ha idős leszek, beteg stb... Eléggé pánikba estem. Jelenleg 23 éves vagyok, úgy számoltam, ha minden hónapban el tudok rakni egy százast, akkor idős koromra maradhat megtakarításom is valamennyi, de eléggé kilátástalannak érzem a helyzetet.

febr. 23. 17:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen.
febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Thunderfairy ***** válasza:
84%
Igen.
febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Relatív, van aki azt mondja igen van aki szerint kevés.
febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Wow, gratula: az nagyon jó összeg már.
febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is nagyon jó pályakezdőként, főleg a mostani helyzetben. Illetve azt ne felejtsd el, hogy a karriered elején vagy. Később nagy eséllyel még nagyobb összeget félre tudsz rakni, szóval ne parázz, ne ezzel a 100.000 ft-tal számolj életed végéig.
febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a lakosság döntő többsége megtakarítás nélkül él, hónapról-hónapra, ahhoz képest igen.(fiataloknak meg a lakbérre megy el, vagy hitelre, szóval megtakarítás max IT szektorban)

Szerintem korrekt amúgy.

febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
92%
Igen. Ha jól emlékszem a statisztikára, az emberek 60-70%-a nem tud félretenni egyáltalán.
febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Nem nagyzolni akarok. 2100 eurót teszek félre átlagan Ausztriában (Svájci határ mellett), 25 éves vagyok és építőiparban dolgozom mint szakmunkás. Ketten bérlünk egy lakást, szóval nem is munkásszállóban vagyok.

Nem lennék nyugodt ha csak 100 ezer forintot tudnék egy hónapban félre tenni.

febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

attól függ.

ha albérletben élsz egyedül, akkor jó.

de ha szüleivel, 0-ról indulsz, akkor nagyon kevés, szinte soha nem lenne pénzed...

febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Szép összeg, de ha a nyugdíjas éveidre gyűjtöd, akkor fektesd be valamibe. Állampapír, lekötés, bármi, mert különben csak eszi az infláció.
febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!