Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha havi 100.000 forintot...

Ha havi 100.000 forintot félre tudok tenni, az már jónak számít?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, ahogy számoltam ennyit tudok félretenni havonta a fizetésemből, amellett, hogy fizetem az albérletet, rezsit, kaját, néha találkozom a barátaimmal és évente egyszer elmegyek nyaralni. Rámtört hirtelen a pánik, hogy vajon miből és mikor lesz saját lakásom, nem lesz nyugdíjam sem, mi lesz, ha idős leszek, beteg stb... Eléggé pánikba estem. Jelenleg 23 éves vagyok, úgy számoltam, ha minden hónapban el tudok rakni egy százast, akkor idős koromra maradhat megtakarításom is valamennyi, de eléggé kilátástalannak érzem a helyzetet.

febr. 23. 17:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egész jó. De azért számolj azzal is hogy bármikor jöhet betegség vagy váratlan helyzet de ez így is 1 év és 1 milliód van. Az nem rossz ahhoz képest hogy nagyon sok embernek 2 forintja sincs kb...
febr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Örülnék, ha 50 ezret félre tudnék rakni.
febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a 8-as miért van lepontozva.

A hazai helyzet összegezve siralmas, hogy 100 ezret tud valaki csak félrerakni.

Most gondoljunk bele, hogy egy normálisabb mosógép 200 ezer Ft, egy havi lakbér Budapesten 200-250 ezer Ft, egy felsőkategóriás telefon 300-400 ezer Ft.

Szóval igazából ez a félrerakott pénz, kb. 4-5 hónap után mondható hogy valamennyire lesz értéke(és akkor még ott az infláció is).

Itthon jónak számít, de ez a szomorú, hogy ez "jónak" számít...

febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
40%

ma 11:29


Mert nem releváns, hogy ki mennyit tud félretenni AUSZTRIÁBAN.

febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

#14.

Már hogyne lenne az, aki fiatal és piacképes semmi keresnivalója Magyarországon...

febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyedül élsz albérletben nagyon szuper! Ügyes vagy! Ha a szülőknél, akkor soha nem fogsz tudni mondjuk saját lakást, házat venni.

(szintén pályakezdő, 23 éves, első munkahelyes vagyok)

febr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

Azért külföldön sem mindenki tud több 100 vagy ezer eurót félrerakni. Nem azért, mert nem lenne rá képes, de sok ember alapból olyan, hogy addig költi a pénzt, amíg van. Ismerek olyat, akinek 4 ezer eurós a fizetése, kevés rezsit fizet és még így is hitelt kell felvennie, ha kell valami drágább dolog a lakásba. Mondjuk kint ez nem probléma, mert úgyis vissza tudja fizetni, nálunk meg problémát jelent egy nagyobb kiadás.

Szerintem ilyen fiatalon Magyarországon ennyit félretenni nagyon is jónak számít, csak ne veszítsd el a lendületet. Néhány hónap alatt egész jó összeg összegyűlik, nekem majdnem 7 millió gyűlt már össze évek alatt, ilyen összegekből albérlet mellett. Igaz elkeserítő, hogy még egy garzonra sem lenne elég ez a pénz, de azért én elégedett vagyok magammal, mert ez is több a semminél

febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%

Ezt csak addig orulj amig van adokedvezmenyed…

Nemjo, mar bocsi

febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#16.

Pedig nagyon sokan úgy vannak és csak úgy tudnak kitörni.

Igazából 650-700 ezres fizetés kell, pályakezdőként, hogy 250-300 ezres lakbér mellett félre tudjál tenni ennyi pénzt.

Ez nagyon keveseknek adatik meg itthon, aztán arról ne is beszéljünk, hogy külföldön(rothadó nyugaton) kb. 2-3x bérért is el tud helyezkedni közel azonos lakhatási költség mellett.(mert a lakbér való igaz magasabb, de ott nincs 27%-os ÁFA)

febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16os vagyok. Tudom én is itthon élek de azért, hogy ki tudjak törni itthonról. Nem akarom albérletre elkölteni a pénzt. Így sokkal többet tudok félretenni. Ha így is csak 100at tudnék félretenni akkor az szerintem nagyon kevés lenne. Nem akarok sokáig itthon maradni, minél többet félre akarok tenni hogy eltudja menni. De ha albérletben él a kérdező akkor viszont nagyon nagyon szuper, hogy ennyit is félre tud tenni. Én nem tudnék ennyit félretenni albérlet mellett, csak ha nem eszek.
febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!