Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik egy pszichiáternél?

Mi történik egy pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam, sem senki más a környezetemben, viszont attól tartok olyan mentális instabilitás tört rám, amit már nem tudok kezelni.

Pszichológusnál már többször voltam korábban. Nem igazán segítettek semmit. Az, hogy beszélgettem velük és megpróbáltam alkalmazni a módszereiket, nem oldott meg semmit. Az általános közérzetem ugyanolyan tompa, érdektelen és melankólikus maradt.

Úgy gomdolom, talán több is lehet emögött. Egy szakember minden esetre jobban meg tudja állapítani. Viszont félek. Mi fog történni egy ilyen alkalomkor?



febr. 24. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal semmi egetrengető nem történik. Megkérdezi pontosan mi a problémád, miért is kerested fel. Beszéltek gyerekkorról, családi háttérről, tünetekről,ilyesmikről. Általános konzultáció. A végén felveti hogy kellene kezelni a problémát, pl rendszeres konzultációk, esetleg ajánl ő is egy pszicológust aki az adott problémára szakosodott. Valamint ő a gyógyszer lehetőségét is felvetheti, persze csak ha olyan a problémád.

Én egyszer voltam pszichiáternél, nekem ez volt a tapasztalatom.

febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Hát sokat a pszichiáter sem csinál, pláne ha állami ellátásba mész. De hangulatjavítót valószínüleg felír majd.
febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Keress vmi hangulatjavitot. Kola,nok ,sport.
febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

en kb 2 - 3 hetene jarok hozza, mindig lecsesz mert nem talalok melot, azt hiszi hazudok, szenilis mellette, meg ha 1 eve is mutattam fel neki dokumentumokat errol meg arrol elfelejti szoval inkabb kussolok, es mondja siessek mert nem er ra, neha lekaromkodik engem de nem veszem magamra ameddig a gyogyszereket irja. De nem hinnem ez az atlag, ez az ember extra profession pszichiater, hogy igy banik velem.


Az egesz ules kb 2 percig tart mert jelenletit alairom, belep a rendszerbe, sorolom a gyogyszereket, es viszlat koszonom szepennel esetleg ha beteg akkor jobbulast. Vegig kussolni kell. Mindig, ha pszichiaterhez mesz, vagyis ha en megyek. De hat ja vannak bizonyos szavak amik nem te vagy de ha kimondod egy szaki elott az mast fog gondolni es kapsz egy hamis diagnozist aztan veheted be a haloperidolt mert azt hiszi skizoaffektiv vagy akut jellemmel. Nagyon jo. Ja nekem kulonosen a 2 perc helyett odairja, hogy 30 percnyi konzilium volt mindig :D Minden egyes papirra. 30 perc :D Ezen mindig akkorat nevetek, aztan kb a valosagban orul ha nem lat. 5x probaltam ongy. lenni, lehet ezert nem szeret latni mert nem sikerult aztan nala sapitozom, mert o a szaki aki ehhez ert, ha jol tudom. Igen voltam pszichologusanal neki van kulon, meg voltam mas korhazban is meg magan klinikai pszichologusnal nem tudtak mit kezdeni, az egyiknel elakadtunk, a masiknal mentos vitt el, a harmadik elkuldott, a negyedik igazabol nem pszichologus volt hanem pszichiater/pszichoterapeuta de o meg korhazba kuldott :) tehat mar tobb kulon szem latott, en mar nem kakizok, o lesz az utolso ha o bedoglik vele doglok be, mert mar idos is, meg jovore jar le a kepesitese vagy mi, amit mindig ujitani kell x evente. Azt mar nem tudom hogy megy, hogy a korhaz elbiralja vagy nem, nemtom. Eros gyanum hogy maradni fog, mert annak ellenere hogy lehulyez kb minden beteget meg engem is ugy kezel mint egy rongy szart, munkamanias, most nem akarom elmondani hogy mennyire, mert akkor kb. kiderulne, de alig van otthon enyhen szolva. Es 4 helyen rendel. Bar mar nem tudom, lehet visszavesz az erobol most mar, mert osztalyon kezelni meg surgossegire rohangalni nem a legkenyelmesebb olyan idosen. A korhazat otthagyja, a tobbi meg marad. Az gatya lenne mert en a korhazba jarok a maganjat meg nem tudom kifizetni amire azt mondta hogy hazudok megint :D Amit o ker es legitim felmuttam mar dolgokat meg mindent csak elfelejtette es megint keri azt mondja hazudok, hazudok es hazudok. Hat igy inkabb nincs mirol hazudni ha nem mondasz semmit.

febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!