Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik első alkalommal a...

Mi történik első alkalommal a pszichiáternél? (nem magán)

Figyelt kérdés

Kaptam beutalót szorongás miatt de a kedvem se jó, öngyilkosságra is gondolok de megtenni egyenlőre nem merem... Pszichiátrián tudnak segíteni egyáltalán megéri elmenni?

Lesz valamilyen beszélgetés vagy csak gyógyszer felírás? Mennyi ideig tart kb. egy alkalom?



2023. febr. 18. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
El fog beszélgetni veled, hogy mióta vannal a gondjaid, milyen tüneteid vannak, milyen élethelyzetben vagy. Hogy történt-e valami, ami kiváltotta a gondokat, vagy súlyosbította. Lehet, hogy tesztet is kitöltet veled és felír gyógyszert.
2023. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ki fog kérdezni. Mióta tart, mi történt veled mostanában (gyászolsz, túlterhel a munka, sok a tanulnivaló, stb). Megkérdez a betegségeidről, szedsz-e gyógyszert.

Beszélj magadról minél többet. Rosszul alszol, sokat sírsz, nem tudsz enni/túl sokat eszel, gyakran nyúlsz a pohárhoz (ha van ilyen..),

De terápiát nem tart; ahhoz majd terapeutát kell keresned.

2023. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Abban a 10-15 percben amit rád szán...gyógyszert fog írni.
2023. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát az nem túl sok idő...

De az öngyilkosság előtt még talán megér egy próbát

2023. febr. 18. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen. Aki lepontozott biztos jó sokat tapasztalt a tb-s ellátásokból.
2023. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt még a jó válaszokat is lepontozzák, szerintem valaki direkt csinálja...
2023. febr. 18. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Államiban semmi… leszarnak
2023. febr. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én öngyilkossági kísérlet miatt kerűltem pszichiátriára. Az első alkalommal elmondta, hogy mi fog történni, hogy fog történni, meddig kell nagyjából járni... Aztán kérte, hogy beszéljek a kiváltó okról. Edig 1 alkalommal voltam nála.
2023. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!