Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik majd az első...

Mi történik majd az első alkalommal a pszichiáternél? Miket fog kérdezni?

Figyelt kérdés

Pszichiátriai vizsgálatra adott javaslatot a háziorvosom. Évek óta tartó stresszevés, kóros elhízás, szorongás, ingerültség és feldolgozatlan gyermekkori, fiatalkori traumák miatt mennék.

Aki hasonló cipőben jár/járt mesélne hogyan zajlik? Milyen gyógyszert írtak fel? Lett javulás?


2023. máj. 26. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom feltesz pár kérdést és - ha olyan típusú - akkor rögtön mondja hogy milyen gyógyszerek szoktak beválni.

Ha pszichoterapeuta is, akkor lehet hogy terápiás segítséget ad.

2023. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Nekem ismerősöm volt pszichiátrián, de nem kell félned, nem lesz semmi baj. Valószínűleg első alkalommal csak felméri majd a terepet, hogy milyen problémákkal küzdesz, beszélgetni fog Veled és majd szépen haladtok a kezeléssel. Nem tudom sajnos, hogy még konkrétabban milyen poblémáid vannak vagy ezek miből fakadnak, de lehet, hogy mellette érdemes lenne elkezdened esetleg kineziológushoz járnod (ha gondolod, akkor prvátban írok elérhetőséget) esetleg olvasnod, kiírni magadból a gondolataidat, mert ezekkel is nagyon sokat tudsz saját magadon segíteni. Lukécs Liza könyveit ajánlom fgyelmedbe, mert pont az evésről írt 3-4 könyvet. Ott lehet, hogy magadtól is felismersz gócpontokat az életedben és segíteni fog. :)


Sok sikert kívánok és kitartást, menni fog :)

2023. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
LUKÁCS LIZA akart lenni, csak elírtam a nevét :)
2023. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves #1, #2, köszönöm a gyors válaszaitokat! :)

Lukács Lizát ismerem, az összes könyve megvan, de sajnos nekem már erősebb megoldás kell ide.

Gyermekkori szexuális abúzus, lelki és fizikai bántalmazás miatt alakult ki nálam a beteges túlevés, alacsony önértékelés, sikertelen konfliktuskezelés, szorongás, megfelelési kényszer. Van itt minden... A kineziológia nagyon érdekes, de még nem ástam bele magamat mélyebben sosem.

2023. máj. 26. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég mélyre megy és érdekes megtapasztalni, hogy hol akadhattál el, segít feloldani a görcsöket. Én kristályterápiára is jártam, ahol a hölgy borzalmasan rá tud hangolódni az emberre és az nekem például sokat segített. Ha érdekel, akkor adok elérhetőséget mindkettőhöz. Nagyon sajnálom a Veled történteket, de az egy nagyon jó pont, hogy felismerted a problémákat és segíteni szeretnél magadon. Megtetted az első nagy lépést, veregesd magad vállon :) A könyveket és az írást csak mellékágnak javasoltam, mert néha egy egy mondat is segíthet mások tollából :)
2023. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: jó úton haladsz.

A vizsgálaton - szerintem - kérdezz rá (ha csak gyógyszert akarnának adni), hogy van -e lehetőség beszélgetni is.

2023. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató soraidat! Sok ideje meditálok, próbálok pozitív dolgokat csinálni, feltöltekezni energiával, azzal foglalkozni, amiket szeretek csinálni. Viszont az egészségemben kezd visszaütni a hatalmas túlsúly és a gyermekemnek se mindegy, hogy látja-e a kiborulásaimat. Már úgy érzem, nem megy egyedül a feldolgozás.
2023. máj. 26. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Légy magadra büszke, hogy felismerted mind a magad, mind a gyermeked érdekében. Nem tudom, hogy mekkora most a súlyod, de egészségügyi szempontból is figyelj majd magadra, természetesen, ha megvan benned az elhatározás, hiszen a gyerkednek szüksége van Rád :) Sok sikert kívánok Neked a gyógyuláshoz minden téren,és hidd el, hogy sikerülni fog :) A gyereked pedig csak szeresd, Ő nem tehet semmiről.
2023. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is járok pszichiáterhez, mert kényszeres gyógykezelést írtak elő a bíróságon.


300 forintos gyógyszert felír 2 havont az orvos. Sima ügy, játék az egész.

2023. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!