Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Támogatnátok, hogy néhány...

Támogatnátok, hogy néhány tantárgy mennyiségét csökkentsék a gimnáziumokban és tegyék fakultatívvá, ellenben legyen egy kötelező pénzügyi ismeretek tárgy, ami befektetések, részvények, tőzsdék, megtakarítás, adózás, stb alapismereteket tanítana?

Figyelt kérdés
febr. 27. 08:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
56%

Igazából minden tantárgyra igaz, hogy ha jól tanítják akkor hasznos. Nekünk egyben volt a filozófia-etika. Az is erősen kapcsolódott a történelemhez meg az irodalomhoz vallás-kultúra tengelyen. Meg vitázni is tanultunk különböző megosztó témákról, pl sokan ott tudták meg mit jelent az eutanázia kifejezés.

Szóval minden tantárgy lehet hasznos, arról nem is beszélve, hogy nem lehet egymás után lenyomni csupa kemény reál meg nyelv órákat, kell a "kikapcsolódás" ilyen ének meg filozófia jellegű dolgokkal. Hiszen gyerekekről-tinikről van szó, nem tudnak még ilyen hosszú ideig koncentrálni. Viszont ma az a probléma inkább, hogy nincs tanár, nincsenek eszközök. Jelenleg nem új órákat kéne szerintem bevezetni, hanem a meglévőeket megpróbálni normálisan megtartani. Nem úgy, hogy a takkernéni tanítja a törteket. Mikor én jártam gimibe (10 éve) még csak nyelvtanárból volt hiány, így hetekig az amúgy angolul nem igazán beszélő ofő "tartotta" az angolórákat. Most már ott tart a rendszer, hogy a többi tantárgy is problémás. Eszközök nincsenek, hely nincsen (pl minden napos tesi, fasza lenne, de akkor kellett volna építeni több tornatermet is). Hogy arról ne is beszéljünk ami online oktatás néven zajlott. Egy generáció többé-kevésbé ott kiesett a tanulásból.

febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!