Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvállalnátok a munkát a...

Elvállalnátok a munkát a helyemben?

Figyelt kérdés
Van Pesten egy iroda aki keres angolul tudó ügyintézőt. C1-es nyelvvizsga a bemeneti szint, ami nekem megvan, de 6 éve nem használtam a nyelvet és most kb B1-B2 szinten lehetek. A feladatok illenek hozzám, mert összeszedett vagyok, jól kommunikálok emberekkel, ha probléma adódik akkor azt jó irányba tudom terelni, hogy ne legyen konfliktus belőle. Csak a nyelvtudás a probléma.... Nem tudom ciki lenne e így jelentkezni. Természetesen fejleszteném magam közben hogy minél jobb legyek angolból. Újra eljárnék tanárhoz stb. Meg gondolom a beszédkészségem is fejlődne

márc. 8. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvállalnam. Gyorsan vissza lehet hozni, főleg tanárral és élesben.
márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a nyelvvizsgad, az azt jelenti, hogy meg van a tudás, csak frissíteni kell. Vállald el.
márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gyorsan visszahozod a tudást.
márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg próbálnám a helyedben, a nyelvtudás meg nyilván lehet fejleszteni, frissíteni. Nyilván ha nem használ valamilyen túdást az ember az kopni kezd, de viszonylag hamar belefig jönni.

Maximum azt mondják nem téged keresnek, de próba szerencse, akár jól is elsülhet.

márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágj bele bátran, az hogy sikerrel jársz-e, vagy sem az a felhozatalól is függ.

Például nálunk a cégnél a nemzetközi részlegen vannak olyannok, akiknek nyelvvizsgájuk, de kint éltek, vagy tanultak külföldön, nyilván ahol magas szintű beszélt kommunikációs nyelv szükséges ők előnyt élvezhetnek.

Megjegyzem a cégek sok esetben nem feltétlen a tudásba, vagy csak a tudásba, hanem személyt keresnek, aki motivált és még a ha tudása nem is tökéletes, vagy teljes mértékben megfelelő, akkor is felveszik, mert látnak benne perspektívát és látják, hogy fejleszthető, tanulásra fogékony azt sok esetben előnyben részesítik.

márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos kicsit már akadozva beszélek és a nyelvtanom sem az igazi de motiváltnak motivált vagyok
márc. 8. 09:05
 7/11 A kérdező kommentje:
A szokásaimat is átformálom "angollá" pl azon a nyelven nézek filmeket
márc. 8. 09:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Simán, nekem is hamar visszajött. De megdöbbentő volt, hogy 1 év kihagyás után mennyit felejtettem. A következő elbutulás a gyerekekkel itthonlevés volt. 3:) De ott is sikerült aránylag gyorsan visszarázódni. Add be a jelentkezést, és amíg válaszolnak, addig feküdj rá a gyakorlásra.
márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha fektetsz energiát a tudás felfrissítésébe, akkor simán. Ha alapból csak gyenge középfokon beszélnél, akkor nem lenne értelme, de itt nem ez a helyzet. Amúgy ha csak max pár éve nem használtad a nyelvet, akkor kizártnak tartom, hogy alapfokig (az a B1) visszacsúsztál volna. Biztos, hogy nagy passzív tudásod van, csak gyakorolnod kell az élő beszédet.
márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első körben derítsd ki, hogy _tényleges_ nyelvtudás kell, és ha igen, milyen szintű (leveleket kell írni? néha fogadni/indítani egy telefonhívást? vagy komplex szerződéseket írni, tárgyalni stb.?) vagy csak a papír.


Illetve, hogy az interjú része lesz-e angol nyelvű beszélgetés.

Jelentkezni jelentkezhetsz, de ha valahová _tényleges_ tudás kell, akkor fogják jelezni, ohgy az interjú részét képezi, hogy egyszercsak átváltanak angolra, hogy lássák, tudsz-e folyékonyan beszélni stb.


De előfordul, hogy valaki valamiért beírta a C1-es szintet, de vagy rosszul tudta, hogy mi a valós igény (pl. HR nem egyeztetett az adott osztállyal) vagy nem nézett utána ez mit takar, régebbről benne maradt a feltételek között, holott messze nem kell ilyen szintű tudás stb.

márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!