Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az 1990-es években...

Akik az 1990-es években voltak fiatalok/pályakezdők, hogyan éltetek az adott időszak nyújtotta lehetőségekkel? Hogyan alakult az életetek azóta?

Figyelt kérdés

márc. 8. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem nem nagyon voltak nagy lehetőségek. Válság, infláció volt a módszerváltás után.

Kivéve persze azoknak, akik résztvettek a privatizációkban és fillérekért jutottak korábbi állami vagyonokhoz. Na ezek és utódaik vannak ma a parlamentben

márc. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A saját bőrömön tapasztaltam az akkori eléggé válságos helyzetet. (Szinte abban a pillanatban jött át az 1-es válasz, ahogy visszajöttem az oldalra. Két perce összesen.)


A média akkori elkorcsosulása szörnyű volt.


Később rájöttem (2010-től fokozatosan,) hogy hol volt számtalan olyan lehetőség, amit sikerült kihagynom. Mindegy, ez van.

márc. 8. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nulla penzem volt. Orultem ha meg tudtam elni. Aztan ez valtozott, de a mostani eszemmel minden penzt foldekbe kellett volna fektetni. Akkor most sokkal tobb penzem lenne.
márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az az időszak nem nyújtott semmilyen extra lehetőségeket a fiatal pályakezdőknek (mint pl. a 2004-es EU csatlakozás). Viszont az is igaz hogy sok nemzetközi cég startolt el Magyarországon, ezeknél jó nyelvtudással vagy jó értékesítői adottságokkal könnyebb volt jól fizető állásokat elcsípni, nem volt akkora túljelentkezés mint később, amikor már kizárólag az interneten pörögtek az álláshirdetések.
márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megtanultam spórolni.
márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!