Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy "minden...

Hisztek abban, hogy "minden előre meg van írva"?

Figyelt kérdés

Írok egy példát mire is gondolok pontosan.


Vannak emberek, akik bármihez hozzáérnek arannyá változik minden erőfeszítés nélkül. Aztán vannak olyan emberek is, akik vért izzadva igyekeznek előrébb jutni az életükben, de egyszerűen semmi sem sikerül nekik, előrébb jutni sem tudnak. Olyat is ismerek, aki ugyan anyagilag előrébb jut kínkeservesen, viszont próbál jobb életszinvonalon élni, pl. felújítja a lakását, de szakemberek húzzák le, nagyobb kárt okoznak, lecseréli a millió éves autóját egy pár évesre, de 1 hét után bedöglik, mintha el lenne átkozva. Szóval a kérdésem az, hogy vajon tényleg mindenki a saját sorsának a kovácsa vagy ha az ember beledöglik is úgy is minden meg van előre írva?...:D


márc. 8. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Szó szerint minden nem, de sok tényező és minden fontos kapcsolat igen. Például életfeladatokat és kapcsolati feladatokat hozunk egymással-egymásnak.

Egyébként ez spirituális téma.


35/F

márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hogy hiszek benne. Csak mindig azon töröm a fejemet, hogy ki a fene irhatta? Ráadásul ha egyszer már ilyen hülyeségekkel tölti az idejét, miért nem igyekszik jokat irni? Az egész csak olyan kiba..osdinak tünik!
márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem.


Soha semmi spirituálisban nem hittem és nem is fogok. Nem hiszek a sorsszerűégben sem.

márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Én kicsit másban hiszek, de hasonló.

Ha valami rossz/sikertelenség történik velem, utólag mindig rájövök, hogy így kellett lennie mert más úton lesz meg az amit én akarok. Ez nagyon sokszor előfordult már. Még a kis apró mindennapi dolgokban is.

márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 Ez is érdekes.
márc. 8. 13:39
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Valamire sok ráhatásod van, valamire kevesebb, valamire semennyi. Nem tudom, miért kell ehhez valamiféle természetfeletti hatalom szándékait feltételezni.
márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen. Semmi se garantált, de az esélyek egyértelműen mások. A gének, neveltetés, lakhely, családi háttér, kultúra stb mind szerepet játszik mindenben. Ezek közül sokba nincs beleszólásunk egyáltalán vagy legalább az életünk elején. Ettől függetlenül tényleg bármi megtörténhet. Abban viszont nem hiszek, hogy vannak szerencsés és szerencsétlen emberek. Az élet megtörténik és utólag jellemezhetjük azt ezekkel a jelzőkkel, de a dolgok nem azért történtek úgy ahogy, mert az adott ember szerencsés vagy szerencsétlen. Fordítva ül a lovon, aki így gondolja.


A konkrét példádra válaszolva: Ha valaki alulról jön, akkor könnyen lehet, hogy pl nincs meg az a társadalmi tőkéje és ismerete, hogy jó szakembert találjon. Ha olyan környezetből jössz ahol mindenki építkezik vagy felújít néha, akkor tudsz ajánlások alapján keresni egy megbízható embert. Ha te vagy az első generáció a környezetedben, aki ezt teszi, akkor nincs kire támaszkodnod és lehet belenyúlsz egy rossz szakemberbe egy random hirdetés után.

márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Sorsügynökség terelget minket
márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Kezdem azt hinni, hogy igen.
márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én sokat szoktam gondolkodni ezen, de arra jutottam, hogyha minden előre meg van írva, akkor úgyse tehetek ellene semmit se.. 🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️
márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!