Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek abban, hogy minden...

Ti hisztek abban, hogy minden bűn megbocsátható? (Erkölcsi értelemben, nem jogi értelemben véve. )

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok, hogy ugye sokan azzal magyaráznak egyes dolgokat, hogy például nagyon rossz volt a gyerekkora, és ezért vált ilyenné, vagy olyanná. Meg a másik, hogy ha például valaki nagyon rosszat tett veled, akkor annak érdekében, hogy jobban érezd magad a bőrödben, meg kell tudnod bocsátanod neki, elengedned a múltat, különben felőröl az egész.


Erre csak azt a példát tudom felhozni, hogy valaki mondjuk megölt valakit, például mondjuk valakinek a gyerekét megölték, és azt javasolja a pszichológus, hogy bocsásson meg az elkövetőnek, mert csak így válhat újra boldog, és kiegyensúlyozott emberré. Úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy valakinek meg tudjak bocsátani, valahogyan meg kell tudnom "indokolnom" magamnak, hogy miért tette, és az, hogy például "bocsáss meg neki, mert beteg ember volt", számomra nem elég. Úgy gondolom, hogy egy ilyen tragédia után, képtelenség megbocsátani.


Nektek mi a véleményetek erről?



2015. febr. 7. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom megbocsátani az árulás, megcsalást, gyilkosságot meg főleg nem.
2015. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valódi megbánás van, akkor talán meg tudnék súlyosabb vétkeket is bocsátani. De nem volt még nagyon durva tapasztalatom szerencsére.

Ugyanakkor kisebb vétkeknél is jellemző rám, hogy megbocsátok, ha őszintén megbánta az illető, amit tett. Ha nem, akkor nem megy. Nem haragszom rá, csak éppen kitörlöm a tudatomból azt, hogy létezik.

2015. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok keresztény ember, de keresztény iskolában nevelkedtem és nagyjából tudom, mit mondott erről Jézus. Jó, persze lehet arról vitatkozni, hogy létezett-e vagy nem stb. - de itt a tanításon van a lényeg. A keresztény tanítás szerint a világban azért van boldogtalanság, mert az emberek egymásnak ártanak (az eredendő bűn miatt anyagiasságból fakadó önzőség van), és ha egy embernek ártanak, akkor azt megtorolja. Akkor lenne szeretet és béke, ha az emberek felülemelkednének ezen és megbocsátanának a másiknak, hiszen a bűn büntetése nem a mi feladatunk.


De szerintem ez egy marhaság. Kisebb, hétköznapi dolgokban osztom ezt a keresztény nézetet. Nem szoktam fennakadni apróbb dolgokon, és volt már, hogy csoporttársaim egyetemen beszóltak nekem, volt valaki, aki elkezdett velem szemétkedni, miközben semmi köze nincs az életemhez. Lások más embereket, akik ezeken fennakadnak és elkezdenek ellenségeskedni... De én nem. Mindig a békét és a szeretetet látom magam előtt és erre törekszek az emberekkel, mert szerintem jobb a béke és az egyetértés, a kölcsönös tisztelet, mint az ellenségeskedés, ami csak újabb és újabb konfliktusokat, problémákat szül. Szerintem nem az a jó ember, aki ha éri valami, megtorolja, hanem az a jó ember, aki képes felülemelkedni.


Viszont volt már komolyabb dolog is, amikor egy ember elkövetett egy bűncselekményt, és annyira kitolt velem, hogy rám fogta, és ártatlanul bíróság elé kerültem és ellenem ítélt a bíróság. (a részleteket nem akarom elmesélni). A másik ember ártó szándéka és gonoszsága miatt úgy kitolt velem, hogy az ő hibája miatt ellenem ítéltek. Ő pedig megúszta...


Ezt soha nem fogom neki megbocsátani, és az első adandó alkalommal visszafizetem neki a kölcsönt, kamatostul. Jézus meg dugja fel a s**gébe a Bibliát. :D Persze tudom, hogy nem lesz soha alkalmam visszaadni neki, de a gyűlölet megvan bennem .Gyűlölöm azt az embert, és nem tudok és nem is akarok megbocsátani.


És ez az ember keresztény volt...

2015. febr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!