Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg lenézik a nők a...

Tényleg lenézik a nők a közigazgatásban dolgozó férfiakat?

Figyelt kérdés
Valakitől hallottam ilyesmit és én is úgy érzem. Én közigazgatásban dolgozok és szeretem, de szégyellem. Pont ezért mert én is úgy érzem, hogy lenézik a nők, ha valaki közigazgatásban dolgozik. Nekem ez a szégyenérzet ismerkedésnél komoly gát. Gyakorlatilag minden új ember előtt szégyellem, de főleg a nők előtt. Tévesen gondolom, hogy lenézik ezt a nők vagy tényleg lenézik?

márc. 11. 09:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Tévesen gondolod
márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves dolgoztam hivatalban soha nem volt hátrányom ebből.

Bár én szoftverfejlesztő vagyok, nem egy sima telefonálgató emberke, vagy aktatologató. Viszont láttam 1-2 egyszerűbb munkát végző kollégát és kolléganőt is akinek elég jól kinéző párja volt/van.


Persze ez nem olyan, hogy akkor mindenkinek ez jut, de autószerelő és targoncás ismerősből is van akiknek van jól kinéző párjuk, vagy épp csúnyácska, vagy csak személyiségre nagyon unszimpatikus (számomra).

márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
22%
A nők kb minden férfit lenéznek
márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Pontosabban mit dolgozol?
márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
32%
Lassan kezdem azt hinni, hogy az inceleknél ez valami sportág: mindenre ráfogni, hogy a nők ezért vagy azért vagy amazért néznek le, utasítanak el. Miközben a jó franc se néz le és nem is utasít el, csak a beteg agyatokkal kellene valamit kezdeni. Miért lenne gáz a közigazgatásban dolgozni? Jó kis fizetést kaptok, amiért nem kell semmit sem csinálni. Csomó kedvezmény, lehetőség, cafeteria stb. Ingyen tanulhattok, stb. Ha nem tudsz becsajozni, az azért van, mert végtelenül béna és szerencsétlen vagy. Baszki, hát ilyen helyeken a nők másznak rá a férfi kollégákra, még meg is tépik egymást a legcsámpásabb, legbénább portásért is.
márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

A közigazgatásban köztudottan alacsonyak a bérek. Nevetségesen. Illetve pontosítok, lsd. az #5 válaszát, aki szerint jó a kereset, na ő sem látott még belülről hivatalt. Csak meg kell nézni, milyen kocsik parkolnak a dolgozói parkolóban - ha egyáltalán vannak kocsival járók, és nem mindenki tömegközlekedik. (Ami megint csak nem egy pnamágnes, hiába van 6 literes motorja a gépnek, amivel munkába jársz...)


Ez pedig egy nőnek, aki egzisztenciában gondolkodik (tehát nem alkalmiban) rögtön felejtős kategóriába teszi az embert. Hacsak nem vagy államtitkár, vagy ilyesmi. Egy aldi-pénztáros többet keres, egy átlagos excel-huszár akármelyik multinál nettóban keres annyit, mint te bruttóban (ő pályakezdőként, te 20 év után), a diplomás átlag kb felét keresik a közszolgák (na, ez a megnevezés sem egy "csajozós" kategória!).


Aki közszolga, az nem sikeres ember.


Ha meg mellette csinálsz valamit, akkor az meg rengeteg idődet elveszi, enni-aludni jársz haza, gyerekeid felnevelik önmagukat, vagy a feleség helyettesít téged is.


Ebben semmi vonzó nincs.

márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Ügyintéző vagyok. Na pont ez a gondom. Ha én közigazgatásban szeretek dolgozni máris kizárja azt, hogy barátnőm legyen? Szeretem a munkám és a kollégáimmal is jól kijövök és nem keresek túl jól, de nem az a legfontosabb ,hogy van egy kényelmes irodai munkám, amit szeretek? Nem minden a pénz, nem akarok robot lenni. Arról meg nem mi tehetünk, hogy alacsony a bérek. Ahogy a kolléganőm szokta mondani ez nem a mi szégyenünk, hanem a munkáltatónké. Itt a munkahelyemen egyáltalán nincs olyan nő aki tetszik nekem. Mint kollégák teljesen okék nekem az itteni emberek, de szabadidőmben semmi esetre se tartanék velük kapcsolatot.
márc. 11. 11:54
 8/40 anonim ***** válasza:
33%
Írnám azt, hogy, skoripoBB majd megválaszolja, de ő dolgozik és nem ér rá gyakorizni.
márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Na tessék erről beszéltem. Jött is egy szemétláda. Pontosan úgy nézik le a közigazgatásban dolgozókat, ahogy a 6-os írta. Ez az ami sok nekem. Közigazgatás nélkül viszont anarchia lenne, lógnának a levegőben a törvények.
márc. 11. 12:05
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Közigazgatásban dolgoztam 5 évet....


Ráadásul én nő vagyok. Szégyelltem, mert 2 diplomás, felsofokú angol nyelvvizsgával rendelkező alkalmazottként is nevetséges összeget vittem haza, igaz, szabadságból nem szenvedtem hiányt.


5 és fél év után váltottam. Hamarabb kellett volna!


Ha van egy kis sütnivalód, nem ragadsz egy ilyen elavult rendszert működtető, alacsony fizetést kínáló, a tudásodat nem értékelő állami cégnél, mert teljesen ki fogsz égni, az pedig már tényleg gond lesz az ismerkedésnél! Nem beszélve arról, ha családod lesz, amit fenn is kell valamiből tartani.


Hallgass a többségre, tényleg a közigazgatás a legramatyabb hely manapság, ahova ember dolgozni mehet!

márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!