Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor jött el az a pillanat,...

Mikor jött el az a pillanat, amikor azt mondtátok magatoknak, hogy elég ? És abba is tudtátok hagyni önerőből ?

Figyelt kérdés
Alkoholistáktól illetve rendszeres alkoholfogyasztóktól várnám a választ elsősorban .

márc. 13. 01:35
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekifutottam vagy öt-hat alkalommal és több módot is kipróbáltam a leszokás érdekében, de az utolsó előttiig mindig találtam "tudományos magyarázatot" arra, hogy miért "araszolok vissza a bűvölethez".

Tudod, ez úgy úgy működik, hogy most csak ezért, most csak azért,... Meg ilyen és olyan okból "most kivételt teszek", - aztán megint ott "szorongatod a szesszel megtöltött poharat" (ki hogy és miből szlopál) a kezedben!

A társaság sem mindegy, amelyikben mozogsz!

A masszív alkoholisták úgy élik túl a hónapot, hogy mindig egymást "erősítve" egyik nap az egyik hívja meg a cimboráit, máskor a másik - és ez szűkösen, de ki szokott tartani a hónap végéig amolyan "túlélő show" szinten... Sok esetben vezethető vissza arra egy szabadtéri ökölszex vagy szurka-piszka, hogy valamelyik már tartósabb ideje igyekszik kivonni magát a "fizetési kötelezettsége" alól és a többiek nekiugranak, megrendezik a regionális labdarúgó bajnokságot, amelyben az illető feje a legfőbb játékszer. Mondjuk ez még a szerencsésebb végkifejlet, mert mégsem egy zongoraláb áll ki a hátából, miközben a kóbor kutyák kezdenek meg komolyabb bontási műveleteket az élettelen testén...

Tehát alaposan rányomja a bélyegét az ember viselkedésére, hogy mozog-e ilyen körökben és jól is érzi-e magát ilyen társaságban valaki.

NEM csodával határos módon, amikor bejelentettem, hogy befejeztem az alkoholizálást - ismét - és kiderült, hogy ezúttal nem csak komolyan gondolom, hanem sikerül is kitartanom a kitűzött célom mellett, először jól szervezett váltásokban próbálta meg bebizonyítani a környezetem, hogy ez nekem úgy sem fog sikerülni és a legjobb az nekem, ha marad minden a régiben. Aztán ahogy az kezdett kibontakozni, hogy van remény a sikerre, elkezdtek cikizni meg provokatív kérdésekkel bombázni a körülöttem akkor még iszogatók, - hátha...

Végül elmaradtak az oly hosszú ideig - alkoholhoz - hű cimborák, amikor azzal szembesültek, hogy az én esetemben már nincs visszaút, bármit is tesznek! "Barátok" nélkül maradtam cirka fél-egy év távlatában, - amit így utólagosan sem bánok!

Amíg ittam, "társasági" embernek számítottam, - szakadt mindenki körülöttem a röhögéstől, aztán megváltoztam! Amióta nem fogyasztok szeszes italt, azóta nem vagyok akkora mókamester.

Nálam csak az vált be, hogy egyik pillanatról a másikra leálltam nullára!

1995. augusztus 2-án megittam az utolsó felesemet, lecsaptam a legközelebbi vízszintes felületre a stampót és ennyi!

Sokat szenvedtem, mint a kutya, de azzal vigasztalódtam, hogy lemorzsolódott rólam egy csomó képmutató, érdekvezérelt ember és szokatlanul "sok" pénzem megmaradt még hónap utolsó hetére is - szemben azzal, hogy alkoholista éveim alatt legkésőbb tizedikére sikerült "lenulláznom" magam pénzügyileg!

A szeszről leszokás évében hunyt el az apám, de nem hiszem, hogy emiatt történt a dolog, - szerintem inkább egyszerűen csak elegem lett magamból és az akkori környezetemből. Vontam egy mérleget és rászántam magam arra, hogy véget vessek az addigi életemnek!

A cigarettáról az ezt megelőző negyedik évben szoktam le önerőből, - talán ez adhatott mentális erőt arra, hogy ez is sikerülhet!

márc. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
1es önerőből hogy érted el ne menj kocsmába?
márc. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én háziasszonyként otthoni zugivó voltam. Mindig volt eldugva a konyhában és először még a férjem nevetve mondta, hogy sokkal finomabb ételeket főzök, ha iszok, de az a baj, hogy titokban meg utána is rájártam. Mindig volt kifogás, most nehéz napom volt, összevesztem a főnökkel stb. És mindig megfogadtam, hogy ez az utolsó... Miközben teljesen tudatában voltam annak, hogy a teljes alkoholizmus felé haladok. Azt hittem az lesz a megoldás, ha nem tartunk otthon alkoholt és kész, de nem. Átmenetileg jobb volt, de azután visszaestem és vettem én magamnak.

Végül csak az hozott megoldást, hogy megtanultam a stresszt levezetni és önmagamat erősíteni, önbizalmat,önbecsülést erősíteni, így már nincs szükségem az alkoholra, ott lehet előttem, akkor sem kell.

Hozzáteszem az én esetem enyhébb verzió, azért is sikerült önmagamat legyőznöm vagyis inkább erősítenem, de aki ettől masszívabban nyomja, annak szakemberrel is nehéz. Olyan mint bármilyen függőség, amit megszokik az agy, abból nem enged.

márc. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerencsére én egy jó ideje már nem iszom, csak nagyon riktán elvétve, így nincs miről lemondanom.
márc. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok a sikersztorikhoz 1es és 3mas, így tovább. Példás!
márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Többször voltam durván másnapos ami úgy megutáltatta velem a piát hogy hányingerem van attól is ha rágondolok. Teszem hozzá nekem inkább egy buli volt a piálás nem bánatomban depresszió miatt menekültem bele, viszont hétköznapokban is rendszeresen előfordult ami kihatással volt a munkára és gyakorlatilag mindenre.
márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit összetettebb volt a dolog, mert a drogfüggőségem nagyobb volumenű volt, mint az alkoholizálásom. Pontosabban, amíg nem álltam le a narkóval, szinte fel sem tűnt, hogy az alkohollal is gondjaim vannak. Aztán mentem lépésről lépésre, előbb a drog, utána a cigi ugrott, a piálást pedig sikerült leszorítani havi 1-2 alkalomra, de sok-sok absztinens hónapot is tartottam már. Engem a sport terelt jó irányba, illetve az, hogy minden kapcsolatot megszakítottam a korábbi társaságommal. Lehet, hogy ez így drasztikus, de csak így sikerült felállnom önerőből.
márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én bulimiás-anorexiás voltam és emellett piáltam.


Az étkezési zavarom komolyabb problémát okozott, mellette fel sem tűnt, hogy amúgy napi szinten iszok.

Miután azt felszámoltam, a piálást is.


Már nem vagyok alkoholista, kizárólag alkalmakkor iszom 1-2 pohárral, és nem kívánom, nem érdekel. Néha jól esik egy pohárka pezsgő pl szülinap vagy szilveszterkor, de nem remegek érte minden nap.

márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!