Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan az...

Volt már veletek olyan az életetekben amikor azt mondtátok - állj, itt most számot vetve az eddigi életemmel megállok egy pillanatra és egy édes sóhajjal kimondom - valamit végre jól csináltam!?

Figyelt kérdés
Sikerült, akárhogy is de elértem, anélkül hogy másnak kárt okoztam volna.

márc. 23. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha nem csináltam semmit jól
márc. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

En tanulasnak veszem az eletem, es nem frusztral, ha valamit elb@szok. Meg abban is hiszek, hogy hosszutavon ugyanaz kijohet mas forgatokonyvvel is.

Elegedett vagyok most, hogy jo es rossz volt.

márc. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es jol mondja. Abbol tanulsz amit elbaszol. En is igy fogom fel.
márc. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem volt még ilyen. Az az alap, hogy jól csinálom a dolgokat, nem paskolgatom a saját vállam csak azért, mert nem vagyok csődtömeg.
márc. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen,akkor ,amikor tartom magam ahhoz,hogy soha egyik exemet sem engedem vissza az életembe.Pedig akarták volna,de soha többet.
márc. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-évvel ezelőtt tekertem ki a nyakát az addigi életemnek!Most 50-évesen azt mondom jó,végre azt csinálom ami Én vagyok.

Volt feleségem ,gyerekem de azt éreztem hogy sokak nekem a feleségem azt se hagyta szó nélkül hogy egy sor krumplit elültessek.

Semmilyen rabságon nincs,sose volt van egy tanyám és az a mindenem már csak látogatóba jönnek hozzám,adok nekik a mag által termelt elrakót dolgaimból és ennyi.

márc. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de valahogy mindig azt érzem, hogy ha valamit jól csináltam, az túl későn sikerült, 10-20 vagy több évvel ezelőtt kellett volna megtennem, akkor jobban állna minden. Szoval mire megtanultam a leckét, addigra sokmindennel már késő. Jo lenne pozitívabban felfogni, egyelőre nem jutottam el idáig, ha mélyen belegondolok a dolgokba.
márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Változatos, tanulságos válaszok.

Köszönöm.

márc. 23. 12:21
 9/12 A kérdező kommentje:

7es

Lehet a tanulás nem egy "egyéletes" tétel hanem több leszületés egymás utáni tapasztalatai mindig más és más leckét tanítanak.

márc. 23. 13:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy látom, hogy több generációs tanulás van. A mai fejemmel, ha lenne gyerekem, aki hallgat rám, rengeteg fölösleges kört meg tudnék neki spórolni, hogy más típusú problémákkal, vagy a problémák más szintjével találkozzon már, ne ugy, mint én. Ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy meg akarom neki spórolni az élet velejáróit, sőt. Úgy gondolom, pont hogy egy bölcs szülő ellenállóbb utódot tud felnevelni, akinek már nem alapvető kérdéseken kell rágódnia, ezáltal tovább juthat el az életben. Különben ma is az elmúlt generációk munkáját élvezzük, azáltal, hogy vanbak utak, vízvezetékhálózatok, iskolák, kórház, könyvek stb. Mi innen építkezhetünk tovább. Ugyanígy a szülő átadhat a gyerekének olyan tudást, hozzáállást, stb. amire már kezdhet építkezni a gyerek. Nulláról vagy közel nulláról, de akár 30-50%-ról, vagy esetleg egyenesen hátrányból indulni fölöslegesen nehéz dolog, és az ember rengeteg időt elpocsékol arra, amire nem lenne muszáj. Nem kell, hogy mindent a saját kárán tanuljon meg.
márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!