Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az elfogadás?

Mit jelent az elfogadás?

Figyelt kérdés

Például ha látok valakit, akinek van valamilyen testi elváltozása, beszédzavara, más nemi/szexuális identitása vagy bármi ami a megszokottól eltérő, akaratom ellenére is kialakul egy vélemény a fejemben, ami ilyen esetekben inkább negatív. Természetesen ezt egyáltalán nem mutatom ki és nem is mondom el senkinek, hanem magamban tartom. Próbálok mindenkit elfogadni olyannak, amilyen és tisztában vagyok a saját külső (és belső) hibáimmal is, azokkal is amiken lehetne változtatni.


Emiatt nem tudom, hogy pontosan mit is jelent az elfogadás!? Azt, hogy az elmémben sincs negatív gondolat az adott személyről, vagy már az is elfogadásnak számít, ha megvan a véleményem, de a negatívat nem fejezem ki?



márc. 27. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Érzéseket nem igazán lehet befolyásolni. Azt jelenti, hogy bár nem értesz vele egyet, vagy nem szimpatikus, de nem ártasz neki, sőt esetleg segíted is, ahogy tudod, ha szükséges. Vagyis tettekben nyilvánul meg az elfogadás, vagy legalább a negatív tettek elkerülésében.
márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Latok nekem nem tetszo dolgokat is a viselkedeseben, szemelyisegeben ,kulsejen,de nekem belefer.

Teljesithetetlen lenne minden elvarasomnak megfelelnie valakinek. Igy a fontosabbakat figyelem csak meg ,hogy milyen hatassal van ram.

márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!