Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van hogy sokkal...

Az miért van hogy sokkal rosszabbak a mai rajzfilmek a régiek meg jobbak?

Figyelt kérdés

Ezt nem csak én mondom.

A gyerekek is. Beszélgettem a szomszéd gyerekekkel akik szerint gáz gyerekcsatornákat nézni.

Az én gyerekkoromban én viszont nyomattam a rajzfilmeket.

Mivel most sokkal modernebb világban élünk mint mondjuk 20-30 évvel ezelőtt akkor a rajzfilmeknek nem jobbnak kéne lennie? És nem csak a tartalmuk. A karakterek kinézete több esetben is szebbek mondjuk egy 2005-ös rajzfilmben mint mondjuk egy 2023-asban.

Ti mit gondoltok?



ápr. 5. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egész avval kezdődött hogy elkezdték a gyerekek műsorát is üzlet ággá válni és ebbe minden belefér mostanság is.

Ann volt egy matiné és avval be kelet érni.

ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek. 33 éves vagyok, mindig imádtam a Disney meséket, azon nőttem fel. De a mai Disney meséket már nem tudnám megnézni, nagyon ritka az, ami megfog. Legutóbb megpróbálkoztam a Wish-sel, 20 percig bírtam. Olyan gagyik, meg azok a bárgyú mimikák...hát azoktól falra tudnék mászni.

Pár évvel ezelőtt egy Looney Tunes részbe néztem be, olyan szöve volt, hogy azt csak fenőttek érthetik meg. Pl. Az a szó, hogy imázs, hogy kerül bele? A gyerek nem is fogja fel, hogy mi az.

ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha teljesen le lennének butítva a mesék. Semmi tartalom, tanulság, semmi mélység, se egy jó poén. A régi mesél felnőtteknek is élvezetesek.
ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva szinte minden sz@rabb ma már. :)
ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Én azt az Adventure Time (Kalandra Fel!) c. förmedvényt nem értem, hogy tudják egyesek nézni, abban az a gyerek meg a kutyája úgy néznek ki, mintha totál be lett volna kokózva a rajzoló. xD
ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A tv nézés kimegy a divatból, ezért már nem éri meg a producereknek minőséget gyártani, ami esetenként drága, mert senki nem nézi. Viszont csak yt-ra vagy más online platformra meg nem gyártanak, mert a szülők nem ismernék, nem olyan, hogy kapcsolgatod a tv-t és hopp, gyerekcsatorna. Ha nem tudsz róla, rá se fogsz keresni. Márpedig ahhoz, hogy tudj róla, mérhetetlen reklám kell, ami drága és nem is biztos, hogy visszahozza az árát.
ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Más a szerkesztési-, technikai megoldási mód.
ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Az egész szórakoztatóipar ráállt arra, hogy a "nyugati eszméket", politikát hirdessen a gyerekeknek, adott gondolkodásmódra nevelje őket. Ugyanazért rossz, amiért a nem rajzolt filmek, videojátékok többsége stb. Most már nem a profit dominál, hanem hogy "az üzenet" eljusson a nézőkhöz.
ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. Az erőltetett digitális megközelítés pont a rajzfilmek egyik hangulatelemét semmisíti meg.

2. A modern mesék pusztításról, okoskodásról, egóról, féktelen birtoklási vágyról szólnak - tanulságok nélkül.

3. És ha ez nem lenne elég: korunk történeteiben fantázia sincs, - többször lerágott lerágott csontokat próbálnak meg túlbonyolítással, 35000. feldolgozás-feldolgozásaival "izgalmasként" eladni.

4. A néhai rajzfilmek hangulatát a filmhez szorosan illeszkedő, igényesen hozzá komponált zene alkotta, - nélküle egyik rajzfilm sem ért semmit. Szemben ezzel ma abban mérik a "rajzfilmeket", hogy ki tud agresszívabban ordítozni a másik szereplővel.

5. A klasszikus rajzfilmeknek volt elejük és végük, - a mostaniaknak elvétve is ritkán.

ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A klasszikus rajzfilm jellemzője volt az is, hogy 4-6 percesnél ritkán volt hosszabb. Manapság gigantikus semmitmondás egy rajzfilm.
ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!