Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kifejezetten azoktól az...

Kifejezetten azoktól az idősebbektől kérdezem, akik ebben a hitben élnek: miért gondoljátok, hogy a mai fiatalok tiszteletlenebbek, rosszabbak, mint ti voltatok ugyanennyi idősen?

Figyelt kérdés
Nyilván nem nyomkodtátok a telefont tanórán az iskolában, de mindig hátratett kézzel, fegyelmezetten ültetek és a tanárt figyeltétek, most a mai diákok meg nem? Vagy jobban elfogadtátok a szüleiteket vagy az idősebbeket és nem nevettétek ki őket? Vagy miben gondoljátok különbnek magatokat? Mondom, csak olyan válaszoljon, akinek tényleg ez a véleménye!
jan. 28. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem kellene válaszolnom, mert én nem gondolom. Semmivel sem voltunk jobbak, csak sokan nem emlékeznek rá.
jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Leszögezném kezdetnek, hogy nem rajtuk múlott, hogy ilyenek lettek...

A mai gyerekeket már nem nevelik, mert ez az új trend (és itt nem pofonokra gondolok), csak pátyolgatják, kedveskednek nekik, sajnálják őket mindenért, nekik mindig "igazuk van". A szüleik szerint. Ez beépül az önképükbe és ebben a hitben élnek folyamatosan, hogy rajtuk kívül mindenki hülye, és mindent meg is lehet tenni, amit csak akarnak. A szülők viszik őket programról programra, nehogy unatkozzon szegény (neadjisten megtanulja feltalálni magát), aztán mikor észleli a gyerek, hogy a nettó 220-ért dolgozó pedagógus nem fog neki egy vidámpark szintű élményt tolni nap mint nap, akkor ő is fel van háborodva meg a szülők is.

Ez az egyik típusú család (főleg gazdagok, értelmiségiek), másik típus meg, ahol tesznek magasról a gyerekre, nézze a tabletet inkább, csak maradjon kussban. Csak persze azt is cs*sznek figyelni, miket lát ott a gyerek, mindenféle videómegosztó portálon szembetalálják magukat a gyerekek olyan tartalmakkal (hiába keresnek rá csak normális dolgokra, akkor is!), amik a bunkóságot állítják be menőnek, viccesnek. Ráadásul ettől a rengeteg ingertől, ami a képernyőről jön nekik, túltelítődik, eltorzul az idegrendszerük, emiatt se tudnak normálisan viselkedni.

jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Régen is ugyanez volt.

Csak a megkeseredett,semminek örülni nem tudó nyomorult,fiatalokat irigylő idősek gondolják így.

Én pl.nagyon rossz gyerek voltam XD

55 F

jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Kíváncsi vagyok, miért vagyok lepontozva. A kérdező azt szerette volna, ha kizárólag olyanok válaszolnak, akik szerint a fiatalok tiszteletlenebbek, rosszabbak, mint mi voltunk. Tehát bárki, aki érdemben válaszol, az le lesz pontozva?
jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
4es, sajnos igen.
jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem ordítottunk,nem káromkodtunk,nem rongáltunk. Ha valaki igen, az elég gáznak számított. Ami az iskolát illeti,az igazgatói intő azért eléggé visszatartó erő volt. Illetve a maiakra mindenhonnan az ömlik,hogy ez neked jár,te tökéletes vagy,jogaid vannak, elfogadunk, stb stb. Régebben nem csak jogok voltak,hanem kötelességek is.
jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kövezzetek meg, én nem látom azt a jelenséget, hogy a mai fiatalság az élethez való hozzáállásában, akár más téren problémásabb lenne, mint a korábbi idők fiataljai
jan. 29. 14:41
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Majd ha gyereked lesz,meglátod.
jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Te vagy nem találkozol eleget mai gyerekekkel, vagy te is gyerek vagy, és nem tudod, milyen volt a világ régen, mert még nem éltél.
jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor másképpen fogalmazok. Nyilván a mai generációnak is megvannak a problémái. Ezek mások, mint a korábbi generációké. De én ettől függetlenül nem látom azt, hogy bármi aggasztó is történne olyan manapság ami korábban nem volt és esetleg komoly beavatkozást igényelne. A technika fejlődését nem lehet megállítani, a megváltozott viszonyokhoz kell alkalmazkodni. Ahogy ti, úgy mi sem a Facebook-ot lestük tanórán, mert az akkor még nem létezett. De ha már lett volna, mi is meg ti is azt néztétek volna. (Nem azt mondom hogy ez most kívánatos jelenség vagy hogy követendő példa lenne, de attól ez még létezik). Ha meg azt látod, hogy nem nevelik őket, hát az nem csak az ő hibájuk, abban a szülőnek is van némely felelőssége. Mondják azt is hogy lényegesen agresszívabbak mint az idősebb korosztály, én ezt sem látom, pláne ha a politikai rendezvényeken részt vevő öreg komcsi nyugdíjasokat nézzük. Szóval szerintem csak mások mint a régebbiek és próbálnak a mai világhoz alkalmazkodni, kinek hogy sikerül.
jan. 29. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!