Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak egy kérdés, nem kell...

Csak egy kérdés, nem kell túltolni! Ha egy kínai itt él 30 éve, akkor ő már magyar?

Figyelt kérdés
ápr. 9. 15:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem
ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A nemzetiségére vagy kíváncsi, vagy az állampolgárságára? Mert ez két különböző fogalom.


Ha az egyik szülője magyar, akkor ő is magyar nemzetiségű (is).

Ha megszerezte a magyar állampolgárságot, akkor magyar állampolgár és ugyanazok a jogok illetik meg, amelyek bármely magyar állampolgárt.

ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem attól lesz valaki magyar, hogy hány éve él itt. Külföldön is élnek magyarok úgy, hogy még sohasem éltek itt.


Ha a szülei kínaiak, akkor az anyanyelve kínai és a nemzetisége is.


Ahogyan te is magyar maradnál külföldön, 30 év után is, ha magyar szülők gyermeke vagy és magyar az anyanyelved.

ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem, attól még kínai.
ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

Max ha európában született, legalább...

De genetikailag ha akarna se tudna az lenni azért ránézel egy átlagmagyarra és látod az arcán, hogy magyar!

ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Van etnicitás, kultúrális vetület, és állampolgárság.



Az etnikai dolog gondolom tiszta. Ezt ne ragozzuk.



Állampolgárságot lehet kapni, ez egy teszt, követelmények, meg papírmunka.



A kultúrális vetület meg integrálódástól is függ. Hogy nem csak érti a nyelvet, ismeri az ételket, érti a közéletet, a vicceket, a zenéket, a filmeket.

Én tíz éve külföldön élek, és kezdem észrevenni, hogy kultúrálisan egyre kevésbé értem mi van. Nem tudom ki a politikusok fele, nem tudom mi megy a rádióban, nem láttam a filmeket, nem értem az új szlenget és inkább már csak turista vagyok ha megyek.

ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Az egész életét, az istállóban leélő egérke, az tehén?

Na ugye.

ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 hollófernyiges ***** válasza:
43%
Ha jól megtanul magyarul, ismeri a kultúrát, akar integrálódni (ez nem jelenti azt hogy feladja a kínaiságát), legalább annyira tudja hogy ki Petőfi, mint azt hogy ki Li Paj, akkor az én szememben már legalábbis tiszteletbeli magyar.
ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Kit érdekel ki Petőfi?


Inkább azt kéne tudni amik 50-80 évre lettek titkosítva!

ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

#8:

Attól még mindig nem lesz magyar, hogy a te csillagszemedben az lesz, juhász.

ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!