Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan van ennyi pénze a...

Honnan van ennyi pénze a magyar embereknek?

Figyelt kérdés
Amit látok a lakóhelyemen (kelet-magyarországi megyeszékhely): rengetegen cigiznek amikor egy doboz cigi 2000 forint, kocsival járnak mindenhova amikor a benzinárak is magasak, megélhetési költségek is magasak mégis teli kosárral jönnek kifelé az emberek a boltokból, 20on évesen már mindenki albérletben lakik vagy saját lakásban ilyen horribilis albérlet és ingatlanárak mellett stb. És ez csak a kevésbé tehetősnek tűnő réteg, nagyon sokan vannak olyanok akik több 10+ milliós kocsit (SUV) tartanak fenn, újépítésű 80-100 milliós házban élnek, évente többször utaznak külföldre stb. Mégis honnan a búbánatból van mindenkinek ennyi pénze? Mintha csak én lennék az egyetlen szerencsétlen, akinek semmire nem futja.
márc. 24. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Úgy, hogy egészségre, sportra, jövőbe előremutató, komoly dolgokra nem "pazarolnak" és persze a simliskedés mindenek felett.
márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az emberek többsége illegális dolgokat nyomat munka mellett. Máshogy nem lehet, esetleg csak egy jólmenő vállalkozással. Mikor még a felsővezetőink a cégnél sem keresnek nettó 1,5 milliónál többet, akkor az átlagembereknek vajon miből telne ezekre.
márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Pedig amit látok, nőkön is gyakori a műköröm, szemöldök tetoválás, festett haj, edzőterembe járás, férfiak közül szintén sokan járnak edzőterembe, gyúrni, ami szintén nem olcsó mulatság (a bérlet meg a minőségi kaja, tápkiegek), sokan járnak magán fogorvoshoz esztétikai kezelésekre, háziállatokat viszik kutyakozmetikushoz stb
márc. 24. 11:05
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Teli kosár akciós csirkefarháttal, és tesco gazdaságos akciós sajátmárkás sör ízű dobozos löttyel? Jól megpakolva a kocsit mert kinézte hogy most épp 20 ft-al olcsóbb, és ennyire számít minden forint hogy megveszi 1 hónapra előre? A hatalmas jólét mércéje valóban. Tudom tudom, bezzeg afrikában még ez sincs.

A cigi meg sokszor valami tekert szutyok kapadohány, vagy csempészett hamisított kátrányos szemét, amitől az is instant 10 évvel kevesebbet él aki passzívan véletlen beleszívott. Igazi highlife ismét.

Az meg hogy az emberek lakni merészelnek valahol, szerintem rajtuk kéne mindig számon kérned személyesen, hogy hogy lehet és miből tellik rá. Majd biztos lesz aki előbb utóbb megadja a választ neked :)

márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"A cigi meg sokszor valami tekert szutyok kapadohány, vagy csempészett hamisított kátrányos szemét"


Ja, igen, azért állnak tömött sorok a dohányboltok előtt


"Az meg hogy az emberek lakni merészelnek valahol, szerintem rajtuk kéne mindig számon kérned személyesen, hogy hogy lehet és miből tellik rá."


20on évesen lehet laki szülőkkel is, persze ha futja 150 ezres albérletre meg 30-40 milliós saját lakásra, akkor fognak ott lakni, de pont ez a kérdés lényege hogy miből telik rá..

márc. 24. 11:09
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"20on évesen lehet laki szülőkkel is, persze ha futja 150 ezres albérletre meg 30-40 milliós saját lakásra, akkor fognak ott lakni, de pont ez a kérdés lényege hogy miből telik rá.."


Én meg pontosan ezt tanácsoltam hogy ezt így tőlük kérdezd meg élőben, lehetőleg számonkérő hangsúllyal. Lesz majd aki megadja rá a megfelelő választ előbb utóbb :D

márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindenki él jól, aki ezeket csinálja. Az általam ismert leggazdagabb családról, a jó házon és két autón kívūl semmiből se sejtjetted, hogy milyen jól megy nekik.

Nem cigiztek, évente egy külföldi nyaralás, a feleségen se smink, se műköröm, a gyerekek nyáron a vállalkozásban dolgoztak. De amikor a nagyobb külföldre ment egyetemre, fizették, kiköltöztették, és a srác diákmunkázott is kint. Az öccse itthon tanult. Vettek egy minigarzont neki akkor. Szóval mindenre telt, ami a jövőben kamatozik, de semmi felesleges, vagy magamutogatós nem volt benne.

Szerintem ezért is haladtak olyan jól.

márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
xdddddd
márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

"Amit látok"

. Statisztikát linkelj kérlek, statisztikát.

Én hajléktalanokat látok, emberek tömegét, akik nem cigiznek, ellenben 12 óta munka mellett két kiflit esznek ebédre stb.


Szóval tök felesleges ebből kiindulni.

márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Én azt látom, egyre több embernek van (relatíve) sok pénze, és ezzel párhuzamosan meg egyre több akiknek meg egyre kevesebb. A középréteg kezd eltűnni. Most már én is szegénynek vallom magam inkább.

Amúgy meg szerintem sokan hitelre veszik a kocsikat is. Persze azt fizetni is kell, szóval nem hiszem, hogy ettől még ne lenne rá pénze.

De akik meg 100 milliós lakásban élnek nekik nyilván volt már alapból tőkéjük. Aki meg alapból a nulláról, annak nagyon kevés esélye van kitörni. Most például gondolok itt a befektetésekre. Ha lenne 50 millóm már csak simán a kamataiból tudnám fizetni az egész éves lakhatásomat.

márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!