Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kollégiumi szobatárs egyre...

Kollégiumi szobatárs egyre elviselhetetlebb, sőt már úgy gondolja, hogy csak úgy hazaküldhet hétköznap? 19F

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első éves egyetemista vagyok, egy vidéki egyetemen tanulok. Én Győrben tanulok, viszont én Debrecen melől jövök, így ritkán járok haza.

Van egy szobatársam a kollégiumban, aki iszonyat hangosan, füvezik, árulja is, engem is kinálgatott, de nem fogadtam el sose, állandóan felhívja a szobába a haverjait, akik iszonyat hangosak, igénytelen, sokszor fel alá járkál a szobába és marhára idegesítő.

Eddig tűrtem, tűrtem, egészen addig amíg hétfőn visszaértem, fenn volt a szobába 4 haverja, mind illuminált állapotban, és ment hangosan a zene este 10-kor. A szobatársam folyamatosan felém futott agresszívan, többiek nevettek, és mielőtt leléptek az egyik beszólt nekem. Ekkor szakadt el a cérna.

Másnap a szobatársam megkért menjek haza csak úgy random ma este, nem érdekelte pénteken vannak óráim a mai nap, mert ő fel akar vinni egy csajt a szobába... Miért nem a saját otthonába teszi? Igaz, sose megy haza.

Azt se értem, ezt hogy tudja megtenni, tilos a vendégfogadás éjszakára, volt mikor felvitt mást éjszakára. Ahogy látom, portások ismerik őt eléggé...

Nem tudom mit lehetne, mellette nemhogy tanulni, létezni se lehet.



ápr. 11. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Másnap a szobatársam megkért menjek haza csak úgy random ma este, nem érdekelte pénteken vannak óráim a mai nap, mert ő fel akar vinni egy csajt a szobába...


Ki nem szarja le, h mi a phasz magyaraz...

Amugy keszitenek videokat, kepeket es elkuldenem a dekannak.

ápr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehetsz a rendőrségre is. Csukasd le. (fű miatt)
ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kolis voltam, és nálunk sem aludhatott ott vendég, mégis volt rá példa (nálam is), vagy csak mikor ki-kinél aludt, megbeszéltük a többiekkel. Volt, hogy én aludtam másoknál, míg a szobatársamhoz jött a barátja hétvégére, vagy ők mentek el másik szobába, míg nekem jött át a barátom másik szobából (később mi saját privi szobát kaptunk). Nálunk a kollbizessel mindent meg lehetett beszélni. Én albérletből mentem át koliba 1. félévben, eleve több szobát mutattak, hogy választhatunk a másik lánnyal, itt csendes lányok vannak, ott füvesek laknak szemben, hova szeretnétek menni. Mikor beköltöztünk, az ott lakó lány (aki mellől felszabadult két hely), egyből átment másik szabad helyes szobába. Neked is van választásod. Ez nagyon kényelmetlen lehet most neked, és totál érthető. Így nem lehet nyugodtan élni, tanulni, létezni, stb. Muszáj, hogy jól kijöjjön az ember a szobatársával, hogy ne legyenek állandó konflikusok stb. Szerintem keresd meg a kolinak a gazdáját, nálunk egy szintén tanuló volt, csak felsőbb éves, és kérdezd meg hol van szabad hely, mert szeretnél átcuccolni, nem jössz ki a szobatársaddal. Ha nem lehet, akkor kérdezz meg másik egyetemhez tartozó kolit. Az enyémnek 3 kolija volt, bármikor átmehettem volna másikba. Szabad hely mindig van. :)
ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
És akkor mi van, hogy megkért? :D Vállat rántasz és nem mész. Van egy olyan érzésem, hogy úgyis ki fog bukni, szóval kár a blama. Ha meg legközelebb a füves haverjai fenyegetnek, nyisd ki a szád vagy verd el...
ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom magam egy spicli alkatnak, de ilyen esetben tuti szólnék a kolesz vezetőjének hogy kaphatnék-e más szobatársat. Elmondanám hogy baromira nem passzol az életmódunk a mostanival, nem tudok tőle pihenni.
ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Én a rendőrségen tennék feljelentést és kérném az adatvédelmet, hogy ne tudja meg, ki jelentette fel. Egyszerre kétféle bűncselekményt is elkövet, ugyanis a drogfogyasztás is az, és a drog terjesztése szintén az, sőt ez utóbbi súlyosabb is.

Lehet, hogy elsőre csak felfüggesztettet kap, de az ilyen nem tud leállni és utána úgyis letöltendő fogházbüntetést kap. Az ilyen ember egyébként is veszélyes a társadalomra.

ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!