Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány nem létezik?

Hány nem létezik?

Figyelt kérdés
Én csak kettőről tudok. Férfi és nő. Akik azt állítják, hogy ennél több van, felsorolnátok?
ápr. 12. 07:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Milyen nem? Olyan nem, amit a társadalom számon tart? Olyanból lehet több is egyes kultúrákban.


Biológiai nem? Biológiai szempontból lehet binárisan gondolkodni, de bármelyik szempontot veszed abszolútként (reprodukciós képesség, elsődleges nemi jelleg, kromoszóma stb.), néha ellentmondáshoz juthatsz.

Vagyis az alapelv nem tökéletes.


[link]

ápr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Kettő. Aki szerint több, azok a középiskola kiközösített lúzerei voltak és szeretnének valamivel különlegesebbnek tűnni.
ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Ha PC vagy akkor: 344378939734 beállítottság és nem.

Ha nem vagy PC akkor: kettő.


Szerintem mindenki lehet akár tuja is, kvra leszarom ki minek tartja magát ameddig másnak nem árt vele.

ápr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként biológiailag kettő, társadalmilag több. Ha valaki ezt nem hiszi el, akkor el lehet menni Kolumbiába, aztán Dél-Koreába, és összeírni egy 50 oldalban, hogy hol mit jelent a férfi, és a nő.


Vagy el lehet olvasni magyar verseket, esszéket 150 évvel ezelőttről. Ezek változó, tetszőleges konstrukciók, és már csak ezért sem lehet azt mondani, hogy kettő fix társadalmi nem van, és kész.

ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
#6 Nincs olyan, hogy nem biológiai nem. Vagy puncid van, vagy kukid. Mi az, hogy társadalmi nem? :D Ezt azok találhatták ki, akik semmivel nem tudnak kitűnni a tömegből és valamivel szpesölnek akarják érezni magukat.
ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Még biológiai szempontból sem olyan egyszerű a kérdés: [link]

A nemi szerv önmagában nem feltétlenül meghatározó, vannak például kromoszómák is, olyan is van, amikor a nemi szerved, meg ahogy kinézel nem feleltethető meg a kromoszómáidnak. Vannak olyan emberek is, akinek a testén mindkét nemiszerv megtalálható valamilyen módon. Úgyhogy ez a kuki-punci dolog egészen tök jól működhet, de megvannak a maga határai.

Szerintem van olyan, hogy biológiai és társadalmi nem, de senkit nem fogok erről győzködni. Én spektrumként tekintek a társadalmi nemre, aminek a két végpontja az, hogy valai teljesen nőnek érzi magát, vagy teljesen férfinak, és eközött a két pont között bárhol el lehet helyezkedni, vagy teljesen a skálán kívül is. És nem kell ehhez a gondolkodáshoz transznak lennem vagy bármi ilyesmi, biológiailag nő vagyok, annak is érzem magam, de nem fogok belepofázni másoknak a saját önmeghatározásába, engem aztán nem zavar, ha valaki nem-bináris, ha ő így boldog, nekem nem árt vele, legyen akkor nem-bináris. Tényleg abba kell belegodnolni, hogy téged az, hogy valakinek mi van a gatyájában és minek érzi magát tökre nem érint. Tényleg nem. Én nem érzem magam rosszabbul amiatt, mert valahol valakinek f*sza van, de szoknyát vett fel. Tényleg nem. Nektek is ajánlom ezt a gondolkodásmódot, sokkal könnyebb így létezni!

ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

#7: ezt a hülyeséget még hányszor írod le?


A valóságot tagadod: de, van olyan, hogy társadalmi nem, hiszen van a társadalom, és a társadalom számára leképződik a valóság egy másik formában, ami csak a társadalomra jellemző. Lehet, hogy a társadalom számára csak férfi és nő létezzék egy bizonyos társadalmon belül, de ez akkor is társadalmi nem.


Az érvelésed a nemi szervekről kb. az a szint, mint hogy nincs pénz, csak számok meg fém-/papírdarabok, nincs házasság, csak két ember együtt él, nincs magántulajdon, csak vannak dolgok, amelyekkel egy személy többet foglalkozik, mint más stb.


Itt Ti vagytok azok, aki nagyon ki akarnak tűnni, pedig még vitázni sem vagytok képesek. Közhelyeket puffogtattok, miközben lepontozzátok azt, aki érvel, hivatkozást oszt meg.

ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Én spektrumként tekintek a társadalmi nemre, aminek a két végpontja az, hogy valai teljesen nőnek érzi magát, vagy teljesen férfinak, és eközött a két pont között bárhol el lehet helyezkedni, vagy teljesen a skálán kívül is."


Spektrum... baromság. Ha valaki másnak érzi magát mint ami, az nem egyfajta rendellenesség/mentális betegség? Ha én fehér heteró nőként fekete meleg férfinak érezném magam, nem hiszem, hogy elvárnám másoktól hogy ezt normálisnak találják.

ápr. 12. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!