Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni azt...

Hogyan tudnám feldolgozni azt hogy láttam egy embertársunk halálát?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt júniusban Hajdú-Biharban vezettem azon a péntek délután. Egy nagyközségen haladtam át, amikor a megengedett 50 helyett jóval nagyobb tempóval leelőzött egy Ford személykocsi. -Előzőleg volt arra egy zivatar, tehát az úttest vizes és síkos volt- hirtelen a kocsija elkezdett kifarolni-megcsúszni, esélye sem volt korrigálni így először egy telfonpóznát döntött az útra, nagy sebességgel pedig az árokpartjának csapódott, a kocsiból ekkor zuhant ki a járdára az áldozat, végül a roncs egy ház kerítését összetörve landolt arébb.

Természetesen elbirult a fejem, és rohantam oda hozzá. A háztulaj, többi autós, valamint egy háziorvos is megállt. A roncsba senki se szorult be, az áldozat egyedül volt. Rendkívül súlyos sérülései voltak, nem lélegzett és szívverése sem volt. Egyből megkezdtük az újjaélesztést, amit a kihívott mentősök folytattak. De a férfi a helyszínen meghalt.

Ez volt délután 3-kor, a helyszínelés 7-ig tartott.


Azóta gyakran felébredek az éjszaka közepén teljesen leizzadva. Gyakran van úgy hogy mikor rágondolok kiver a víz, és öklendezek. Nem bírom a vér látványát.

Ti hogy dolgoznátok fel az ilyesfajta traumát?



ápr. 13. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor szakember segítségét szokták igénybe venni. Ő tudna segíteni a feldolgozásában.
ápr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy súlyos trauma, ne fojtsd magadba, keress egy pszichológust. Mi adhatunk itt tanácsokat de az nem olyan. Én is láttam rokonomat meghalni szívrohamban, az egész újraélesztési kísérletet a mentősökkel meg minden. De fel tudtam dolgozni.

Szerintem nálad ez a történet felszínre hozott valami olyan félelmeket, amit szakemberrel érdemes kibogozni.

ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Volt részem hasonló történetben. Ott az áldozat valószínűleg elaludt és belehajtott az előtte levő teherautóba. Nagyon durva latványt nyújtott, nem reszletezem.

Napokig kísértett, az első napokban aludni se bírtam. Aztán szép lassan felszívódott az emlék.

Te is fel fogod dolgozni. Gondolj arra, hogy azok a mentősök akik naponta szembesülnek hasonlóval eleinte ők is szenvedhetnek a látványtól.

ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Nézegesd a theync.com weboldalt, ott a világ minden részéről van felrakva videó, mindenféle kiakasztó esetről.

Amióta ráakadtam, már nem lepődnék meg semmin, amit az életben látok.


Kivéve az állatokon, azokat nagyon sajnálom, és nem akarok több állat halált látni. :(


Az emberek meg......fene tudja.

ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Rengeteg ember meghalt már, ő is csak egy a sok közül..felejtsd el.
ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt mondanám magamnak meg a gyerekemnek is, ha van, hogy látod, ha be lett volna kötve a biztonsági öve, nem hal meg, nem zuhan ki a kocsiból. Egy életre megtanulná.És magamnak is ezt mondogatnám.
ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#

Ez igaz

ápr. 14. 20:18
 8/9 A kérdező kommentje:
-6-os.
ápr. 14. 20:18
 9/9 A kérdező kommentje:

#6

Te voltàl valaha szemtanúja halálesetnek/ baleseteknek?

ápr. 14. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!