Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon lehúzza az életkedvem és a motivációmat az, ha erősebben csesznek le?

Figyelt kérdés

Ha valaki durván lecsesz, hogy pl "Még egy ilyen értetlenkedés orrba váglak bazdmeg" vagy "ide figyeljél már arra amit én mondok a betyár isten bssza meg" akkor attól lehangolódom és elveszítem minden életkedvem és csak akkor leszek jobban ha az aki lecseszett odajön hozzám és elmondja pl, hogy "Figyelj csak ide, ne haragudj ha durva voltam, majd arra figyelj oda legközelebb kérlek, hogy ha ilyet csinálsz akkor először mindig ezt majd azt....bla bla bla"

És ezután visszatér belém az életkedv és újra motivált leszek.


Ez miért van? Mást ha durván lecseszik csak röhög rajta egyet meg visszaszájal és meg se hatja őket. Gondolom ez lenne az egészséges reakció dehát erre én képtelen vagyok. Vagyishát abban az esetben ha tudom, hogy nem volt jogos a kritika akkor én is volt már, hogy csak mosolyogtam. Azt tudom nehezen feldolgozni amikor érzem, hogy jogos a kritika annak ellenére, hogy én a munkába minden igyekezetem beleadtam de durván fogalmazzák meg felém.

Nem baj ha kapok kritikát, csak ne csesszenek le durván mert az nem javít hanem mondják el higgadtan, hogy mire figyeljek oda legközelebb és akkor minden rendben, még örülök is neki, hogy szólt.



ápr. 16. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra biztos nem lehet szerintem.
ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Néha egy önsajnálatban tobzódó egyednek többet ér egy hidegzuhany, mint beszállni a sajnálkozásba. Mert a sajnálkozó eltünik egy idő után, te pedig továbbra is dagonyázol-és nem tudsz felállni. ellenben ha kapsz a nyakadba egy hidegzuhanyt ösztönből felpattansz az adott helyzetedben. Jobb esetben elgondolkodsz, rosszabb esetben vissza ülsz dagonyázni.50-50% esély van rá.
ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért esik rosszul mert az a megnyilvánulás, hogy "Még egy ilyen értetlenkedés orrba váglak bazdmeg " már tényleg a legalja és ráadásul még fenyeget is. Ez toxikus. Más sem biztos, hogy nyugodt maradna még ha kívülről ezt nem is mutatja ki. A második példád egy fokkal jobb, mert legalább nem fenyegetőzik. Művelt emberekkel lehetsz körülvéve mondhatom...


Én nem azt mondom, hogy babusgassanak, főleg ha pl. ugyanazt rontod el sokadjára, elhiszem hogy idegesítő, de akkor se ez a módszer a megoldás. Küldjenek el, ha nem tetszik a munkád, de ez már személyeskedés. A munkádat kritizálhatják, a személyedet nem.

ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bsntalmazott csaladban nottel fel, lelki terrorbban. Kutyaknal is ugyanez megfigyelheto.
ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szüleid hogyan reagáltak arra, mikor gyerekként történt egy botlás? Mennyire teremtettek le? Utána hogyan kommunikáltak veled?

Ezeket, szerintem, mindenképp érdemes lenne levezetned, mert akár itt is gyökerezhet a probléma forrása.


(szigorúan csakis zárójelben: magamra ismertem a kérdésben, és én pl. úgy nőttem fel, hogy dicséretet aligha kaptam, általában szó nélkül tudomásul vették, ha ügyes voltam, de ha valamit elrontottam, akkora fejmosást kaptam, hogy leírni nem tudom, de teljes mértékben elment utána az életkedvem. Csak akkor éreztem magam jobban, mikor utána elnézést kértek, amiért idegből és felnagyítva reagáltak.)

ápr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, valóban olyan családból jövök ahol több lecseszés meg ordítás volt mint dicséret. Apám képes volt az utcán üvöltözni velem mindenki füle hallatára, hogy ha nem értettem meg elsőre, hogy kell használni az akkus csavarhúzót. Mondjuk utólag visszagondolva az meg vicces volt, hogy utána mérgében elvette tőlem és ő ugyanúgy szenvedett vele mint én :)))


Na meg óvodában, általános iskolában is lecsesztek durván ha valamit elrontottam. Főleg fociban ha egy passz nem jó helyre ment akkor volt olyan társam aki fejemhez vágta a labdát.

ápr. 17. 07:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a szüleid miatt lehet, hanem az óvodában a pedagógusok, valamint a suliban a tanáraid miatt is. Engem is folyton lecsesztek, ha csináltam valamit és sokáig szorongtam emiatt, de sikerült leküzdenem ezeket. Gyerekként nagyon fontos, hogy mit tanulsz meg, hogy milyen traumákat szenvedsz el. Ha most visszamehetnék az időben ezekhez a pillanatokhoz, akkor biztosan kiütném a fogsorát néhány tanáromnak...
ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyermekkori más traumákra, pl. akár iskolai bántalmazásra én is gondoltam. Nekem az édesanyámmal semmi ilyen probléma nem volt, többször dicsért, mint szidott, de ennek ellenére én is szorongok, ha mondjuk kritikát kapok. Iskolában sokat bántottak, illetve nem tudom, hogy ez számít-e, de apám viszont nincsen.
ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!