Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Időskorban tényleg már csak a...

Időskorban tényleg már csak a nosztalgia marad, az emlékekbe menekülés? Nincs már semmi öröm?

Figyelt kérdés
Pl se gyerek, se unoka nincs, vagy messze élnek és nem látogatnak.
ápr. 19. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Sokan már középkorüként is ezt teszik, szomorú.


De azt nem értem ennek mi köze a gyerekhez.

Ha van gyereked, ha nincs, akkor is öregszel, és egyre jobban beszűkülnek a, lehetőségeid, ez az élet.

ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Rengeteg idős ember jár nyugdíjas klubokba, ahol különböző programokra járnak. Nemcsak a nosztalgia marad, lehet új élményeket is gyűjteni.
ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Hát én nem tudom. Én remélem, hogy a leszármazottaim közel fognak élni hozzám.
ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Sőt sok idős már az internetet is megtanulta rendesen használni és online csoportokba lépve, élő találkozásokat is összehoz a tagokkal. Utazgatnak, kiállításokra járnak, kirándulnak. Jól elvannak.
ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Aktív Szál válasza:
87%

Ez csak az adott embertől függ. Aki leírja magát, az tényleg csak létezik, de nem él.

Nekem nincs gyerekem, nem is lesz már így 40 fölött. De élni nem akarok elfelejteni. Idős korban is van mit csinálni. Ha nyugdíjasak leszünk a feleségemmel, akkor is ugyanúgy utazgatni fogunk, mint most. Aztán lehet járni csoportos kirándulásokra, túrákra. Vannak klubok, baráti körök. Ki lehet menni kertészkedni és sok más hasonló.

ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ mit értesz időskor alatt. Apukám most lesz 70 eddig aktív életet élt, utaztak, nyaraló stb. mostanság kezd elfáradni és többet van otthon.

Dédnagymama 94 éves, már totál beszűkült, nem megy a házon kívülre, sokat nosztalgiázik, meséli ugyanazokat a sztorikat órákon keresztül. Ott van neki a kert a ház de már csak nyűg neki, lassan inkább már menne a papa után.

ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Alap, hogy nem az utódokkal kellene szórakoztatnia magát. 😕 Fel kellene találniuk magukat, csak nem akarják.
ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
A Kiss Áron Magyar játéktársaságban az átlagéletkor az kb. 80 év. Az elnöknőjük két bottal jár, alig hall, alig tudja a kezét mozgatni, és nekem fiatal ötvenesnek akar segíteni, szervezni közös programokat. Nekem is hihetetlenek. A segédei fiatal hetvenesek, akik készítik a babákat, agyagoznak, fűrészelik a bababútort. Ők példák sok ember számára.
ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha az anyagiak megengedik, akkor ott a lehetőség neten vagy a való életben tanulni valamit, kirándulni, hobbit kialakítani, bakancslistát követni.
ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Seila ***** válasza:

3


Csak addig fognak látogatni ameddig pénzed van, utána majd le sem tojnak. :P

ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!