Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? A barátnőm hozzám költözött, egy régi családi házba, amit per pillanat az anyagiak miatt nem tudunk felújítani, legfeljebb csak kis léptekben. Ő ezért folyton veszekszik sajnos. Valami tanács, vagy megoldás?

Figyelt kérdés
Per pillanat, az anyagi helyzet nem teszi lehetővé,hogy nagyobb dolgokba vágjunk a házat illetően. A házat már pár éve megvettem, mire ő ideköltözött, csak én és a szüleim "csiszolgattunk"" valamicskét rajta,hogy ne menjen esetleg tönkre.Sok hónap telt el,amióta együtt élek vele, ő a konyhai dolgokat, meg az apróbb háztartási cikkeket vásárolja a pénzéből.Nem rég állt munkába, így megtakarított pénze nem nagyon van,ha akad is, akkor az említett dolgokat veszi meg belőle. Viszont, rengetegszer megy a vita, hogy nincs egy normális egybefüggő konyha, vagy például nincsen egybefüggő szobabútor sem, darabokban van össze-vissza minden. Neki ez nagyon nem tetszik,és sokszor megy a veszekedés köztünk ebből kifolyólag. Tudom,hogy igaza van,én sem szeretnék ilyenben élni, de nincsen türelme semmit sem kivárni, rögtön azonnal kellene neki minden,és nem érti meg,hogy most nem tudunk egyszerre udvart, házat és mindent újítani.Hogy kezeljem le,hogy ne sértsem meg, és kicsit leakadjon erről a témáról?
ápr. 19. 15:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem veled van a baj. De ha ezt nem érti meg akkor talán nem jól választottál.
ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Hiába beszélsz neki,lelép egy pénzes pasival.
ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg neki, hogy ha ennyire türelmetlen, akkor keressen egy plusz munkát amivel megtudja teremteni azt amit akar. Ha meg ez a helyzet továbbra is fennáll, akkor itt az ideje, hogy elgondolkozz, egyáltalán, hogy van-e egymás mellett bármilyen keresnivalótok. Szó szerint.
ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Én abból a szempontból tudok azonosulni a barátnőddel, hogy ugyanilyen türelmetlen vagyok a házunkkal kapcsolatban. Nem hitelből vettük a házunkat, és nem is akartunk hitelből megoldani semmit, ezért nálunk is jóideig volt minden szedett-vedett. Bútorunk nagyon kevés volt, hónapokig matracon aludtunk, bőröndből öltöztünk. A falak repedezettek voltak, egy kicsi villanyrezsón főztünk. Viszont az évek során, ahogyan egyre többet dolgoztunk, mindig több pénzünk lett erre-arra, és ha visszagondolok, milyen putri volt a házunk, hát ahhoz képest 6-7 év alatt nagyon szép lett. De ugye ez idő.

Azért zavarja a barátnődet, mert ő is nőből van. A nőknek nagyon igényük van alapból a szépre, az összhangra. Ősi ösztönünk, hogy a lakásdekorálás, az otthon melege harmóniában legyen. Ezt nem tudod máshogy megoldani, el kell viselni. Egy idő után ő is meg fogja látni, hogy felesleges volt apró dolgokban gondolkodni.

ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Részben azt hiszem igazatok van,de egy nőnek valóban nem hinném,hogy az az álma,hogy egy lepukkant konyhában kelljen főznie, vagy egy se füle se farka szobában élnie, ahova utál még belépni is. Ezt elmondtam neki ugyan így, és azt kérdezte tőlem, akkor ha ezt tudom, miért nem teszek ellene? Ő ítélet napig nem akar várni,egy normális,lakható házra.
ápr. 19. 15:26
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

#5 A többség nem is. Nem bírnak várni pár évet, azonnal kell a luxi meg a szép, ezért felvesznek tetemes hiteleket. Az emberek többsége olyan, mint a barátnőd, nem bír várni.

Nem akarok itt jönni a "régen minden jobb vót"-al, de ebből a szempontból jobb volt. Az embereknek még volt türelme évekig várni egy trabantra is. Ma már sokan akarnak gyorsan mindent, mert a technika hozzászoktatott minket, hogy minden az ölünkbe hullik egy gombnyomásra.

ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha ilyen igényei vannak, minek költözött oda?
ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs kölcsön a házunkra szerencsére, azért is megy lassabban, mint ahogy egy válaszoló is írta. Viszont,amikor idejött, vettem Ikeás polcokat,stb, az nem jó neki,mert a többi dolog nem ahhoz lett megvéve. ( szín, stílus stb). Nem volt hova pakolnia,így neki rögtön kellett valami,amibe el tudja tenni a ruháit. Akkor utána az volt a baja,miért nincs normális, drágább bútor,mikor megvettük akkor miért nem vettük meg egyszerre az egészet. Nem tudok kiigazodni rajta.
ápr. 19. 15:36
 9/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul a szomszédok is bujtogatják ellenem,hogy lassan 1 év alatt nem tudtam a barátnőmnek "normális,élhető körülményeket biztosítani". Az meg szegény dolgozik, kint is próbál virágos kertet,stb csinálni,én meg arra nem veszem a fáradtságot,hogy biztosítsam neki azt "amit egy nő megérdemel".
ápr. 19. 15:37
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
De durva a csaj 😃 azt nem akarja, hogy ráírasd? Hát mégis honnan szedd a pénzt? Neki sincs, csak követelőzik. Ja hát én is akarok sok mindent, de ha nincs pénz akkor nincs. Majd félreteszünk, lesz. Később.
ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!