Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a tegnap...

Mi a véleményed a tegnap történt borzalmakról Párizsban, Libanonban? Szerinted mi egy ilyen helyzetben a megoldás, hogy lehetne megakadályozni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon nehéz megakadályozni ilyet szerintem. Amúgy tragédia történt:(
2015. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Az iszlám állam vállalta magára, nem az iszlám. nagy különbség. A KKK sem ugyanaz, mint a kereszténység, ugye.
2015. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2%
Idegesít, hogy ezzel van tele az internet. 9GAG-en minden második poszt erről a szarról szól. A franciák meg megérdemelték, fassznak engedtek be annyi fegyveres arabot
2015. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez az eredménye a túlzott liberális politikának.

Egyébként számomra érthetetlen, hogy a titkos szolgálatok ebből semmit sem érzékeltek, hiszen ennyi támadás egy időben elég nagy szervezettséget igényelhet.

Aki ezek után is úgy gondolja, hogy be lehet/kell engedni az embereket ezrével, csak úgy, mindenféle különösebb ellenőrzés nélkül, az bolond.

Azt sem értem, hogy köztudott, hogy x olyan ember él Franciaországban, aki korábban az ISIS-ben vagy terrorszervezetekben tevékenykedett, azt miért nem toloncolják ki azonnal. Mire várnak?

2015. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Miért nem támadja le valaki az ISIS-t? Nincsenek olyan sokan, nem? Az amerikaiak olyan boldogan kezdenek háborúkat, szépen csendben intézzék el.
2015. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja ja had fröcsögjenekXDXD De én mondom,egy jókora szőnyegbombázás az egész közelkeleti vidékre és megvan oldva egy közel száz éves háború..
2015. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Cenzúra... :(


(Csak tudnám mi volt a szabálysértő abban,hogy szinte 1:1 leírtam azt amit egy francia antiterrorista szakértő nyilatkozott a CNN-nek.)

2015. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármiféle megoldás "idegengyűlölő, xenofób, rasszista". Amíg befolyásos emberek bármelyik normális emberre rá tudják ragasztani ezeket a jelzőket, addig nem lesz megoldás, és béke sem.


Az a véleményem, ahogy a közösségi oldalon is olvasom a reakciókat, hogy ez volt az a pont, amikor a bevándorlást támogató ismerőseim elhallgattak. Hiába nem közvetlenül a bevándorlók felelősek a tegnapi tregédiáért, az emberek kezdik érzékelni (végre), hogy akár ilyen erőszakos emberek is nagyon könnyen elvegyülhetnek a migránsok között. Az a baj, hogy a magukat baromi toleránsnak tartó emberek hiába tolerálják a más származásúakat, más identitásúakat, más vallásúakat, egyvalamit nem képesek: más véleményt. Ha már eltér a véleményed, azonnal gyűlölködő vagy. Hol van itt a tolerancia? Akiken a határvédelem múlna, illetve akik a bevándorláspolitikát kialakították Francia-(illetve Svéd-, Német-)országban, ugyanilyen, "toleráns" emberek. Az a elsőrendű, hogy a más származásúnak ne sérüljenek az emberi jogai. Ha 127 embert lemészárolnak, arra elég egy fotó a Facebookra. Érdekes értékrend. Az igazán gyomorforgató pedig az, hogy akik eddig teljes mellszéleséggel álltak ki nyilvánosan a bevándorlás mellett, ők lesznek ott az első sorban 6-kor a Bazilikánál, hogy megemlékezzenek a francia emberekről - akiket bevándorlók öltek meg. Ilyenkor teljesen elvesztem az emberekbe vetett hitemet.


A másik amit érdemes megfigyelni, hogy nem volt olyan terrortámadás amióta az eszemet tudom, aminek ne lett volna köze az iszlám vallási fanatizmushoz. Engem őszintén szólva nem érdekel, hogy síita, vagy szunnita, vagy melyik felekezethet tartozik, én nem értek egyet semelyik ágazatával az iszlámnak. Attól kezdve ahogyan a nőket kezelik, az egész Koránon át a dzsihádig... egyszerűen nagyon távol áll tőlem. Tisztában vagyok vele, hogy az ISIS nem képviseli a legtöbb iszlámot, és el is ítélik, de akkor sem. Értelmetlennek tartom, hogy ártatlan emberek halnak meg csak azért, mert valaki valamiben (nem) hisz. Rá kellene ébredni, hogy hasonlóan "sikeres" a muszlimok integrációja az európai kultúrába, mint a romáké Magyarországra.


Kíváncsi leszek, jövőre mi lesz a svéd Eurovízión, a francia foci EB-n, és a különböző választásokon. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha valamelyik nagyobb európai országban szélsőjobboldali párt nyerne. A szabadság, egyenlőség, testvériség pedig pont annyit ér most is, mint januárban a Charlie Hebdonál...

2015. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Én még mindig nem tudom felfogni hogy miért kellett legalább 150embernek meghalnia egy ilyen mocskos hitetlen gazemberek keze által?ez azért sokkoló nem?:/
2015. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Este még boldogan feküdtem le, mert viszonylag jó dolgok történtek velem tegnap és végre kezdtem elengedni néhány sérelmet. Aztán reggel felmentem Instagramra és nem értettem a #prayparis hastegeket. Majd utána néztem és megdöbbentem...

Megdöbbentem, mert ne számítottam semmi hasonlóra, megdöbbentem, mert azt hittem Európában biztonságban vagyunk. De már nem. Mióta elkezdtük beengedni ezt a sok migránst a kontinensre, akik közül többet is felismertek már terroristaként szinte borítékolható volt, hogy nem fognak a fenekükön nyugodtan megmaradni. Most kell okosan gondolkodniuk a vezetőknek, mert politikához egyáltalán nem értőként is tudom, hogy az ISIS egy újabb világháborút akar kirobbantani, már az orosz gép elleni merénylettel is és most a párizsi csapással is. Ha elég okosak a vezetőink vissza tudnak vágni és megakadályozni az újabb merényleteket Spanyolországban és Olaszországban és nem fog kitörni egy harmadik világháború...

Sajnos már megakadályozni nem tudjuk az eseményeket, csak sodródni az árral, a menekültek Németországban már elbújtak és nem fogják őket megtalálni.

2015. nov. 14. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!