Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselitek az éjszakai...

Zotya... kérdése:

Hogyan viselitek az éjszakai műszakot? Van aki kifejezetten azt szereti?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 19:40
 1/8 anonim válasza:
83%
Azt csak a 40 százalék pótlék miatt szeretik. Amúgy elég fárasztó. Plusz szombat este meg nem tudsz elaludni. Nappal meg olyan vagy mint a mosott guano.
ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten utáltam éjszakás lenni. Persze a pénz motivált engem is, de nagyon rossz érzés volt, eljönni otthonról késő délután, nem otthon aludni, és konkrétan ha bementem dolgozni tudtam, hogy akármi is történne én reggelig onnan nem jövök ki. Szóval én nem szerettem. De kinek mi. Valaki meg szereti.
ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 órában szoktam éjszaka lenni.


Szeretem, mert nincs nyüzsgés, csend van, nyugi van. Sokkal jobban tudok a munkára koncentrálni.

Nappal mindenkivel jópofizni kell bent, éjszaka pedig relax van.

ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jól viselem, már 2,5 éve nyomom a 3 műszakot. Amikor az éjszakás véget ér egyből haza megyek, esetleg eszek még valamit, lefürdök aztán egyből bújok be az ágyba. Telefont lehalkítom, kapucsengőt is kikapcsolom, jól besötétítem a szobát és már a délelőttöt végig próbálom aludni a legnagyobb nyugalomban. Erre az éjszakás hétre semmi programot nem szervezek, csak esetleg késő délutánra.
ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem bírtam.
ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ápolóként dolgozok, sokat éjszakázok. Az egyik idős főorvos szerint a nővérek az éjszakázás miatt sajnos nem hosszú életűek. Nem egészséges dolog, de hosszú évek után mutatkozik meg. Én perpill jól bírom, sosem voltam jó alvó.
ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Superior műszak.

Reggel hazamegyek, alszok kb. 11-12-ig, és még mindig ott az egész délután, hogy rendbe tegyem a dolgaim. Délelőtt kuss van a lépcsőházban, illetve ha sietek, még be tudok vásárolni, tudok terembe menni, ügyet intézni, stb. úgy, hogy elkerülöm a tömeget. Persze ezt délelőttös után is meg tudnám csinálni, viszont valamiért az éjszakai fennmaradást délelőtt alvással ezerszer jobban tolerálja a szervezetem, mint a korán alvást korán keléssel, délelőttös héten sosem tudok időben elaludni és eleget pihenni, illetve munka után hulla vagyok és erőm sincs semmihez - viszont délután aludni sem tudok.

Szóval a legjobb az éjszakás, ezután jön a délutános (akkor is jól érzem magam, jól megy a munka, de nagyon nem tudok mit csinálni utána), a délelőttös a legrosszabb.

ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az éjszakai műszakot - és nem azért, mert mazochista vagyok!

Nincs nyüzsgés. Nem kutyulja senki a fekáliát. Nem zavarnak pitiáner ügyekben. Jobban tud gazdálkodni az ember a forrásaival, mert kiszámíthatóbb minden körülmény. Pontosan átlátja az ember, hogy hol tart a munkában. A technikai berendezésekre is jobban tud figyelni az ember és sokkal előbb észleli, hogy be kell avatkoznia, mintha bárki, aki arra jár, meg tudja piszkálni és erről nem tud az ember. Amit leteszel valahová, az ott marad, amit változtatsz, az pedig úgy. Nem kell annyi körülményhez alkalmazkodni, mint nappal, amikor több ember szakmai érdekét kell szem előtt tartani és úgy megfelelni a követelményeknek. Rossz érzés, hogy éjjel klasszisokkal kisebb létszámmal - vagy egyedül - kell megoldani annyi problémát, mint amennyit nappal 5-8 ember végez el - és ezért jobban ki is tikkad az ember a végére, - de a viszonylagos nyugalom kárpótolja azokat az embereket, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. Az meg nemigen érdekel, hogy az éjszakázásoknak köszönhetően előbb fogok elpusztulni, mint ha nem tennék így, mert egyébként sem tudom, hogy mi az "EGY", amelyhez viszonyítani kell és semmi olyan célom nincs az életben, amiért érdemes lenne ötszáz évig élnem. Nem érdekel ez a része!

ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!