Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha depressziós...

Mit csináljak, ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Már voltam depresszióval kezelve korábban, de akkor jobban lettem egy idő után. De mostanában annyi rossz dolog történt velem, hogy ez visszatért.

Nem sokat alszom. Sokszor vagyok nyugtalan, lehangolt. Csökkent a testsúlyom is, és az étvágyam is. Korábban szeretett dolgok sem érdekelnek, még olyan se mint a netezés, vagy a filmnézés sem, pedig ezeket régen nagyon szerettem csinálni.

Sokszor elfelejtek dolgokat, és sokszor ingerült is vagyok.


ápr. 23. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Bármilyen nehéz, kezdj el csinálni bármit, ami mozgással, aktivitással jár.
ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Elmondom, nekem mi segített.


Ne passzív dolgokkal foglalkozz, mint a közösségi oldalak pörgetése. Tanulj valamit. Ahol érzed, hogy fejlődsz, esetleg alkotsz valami.

Most it ne arra gondolj, hogy jelentkezz egyből egy egyetemre. De mondjuk nincs valami nyelv, aminek otthon neki tudsz állni? Esetleg egy hobbi? Valami kreatív, amivel alkotsz valamit.


Nekem nagyon meg kellett erőltetnem magam bizonyos dolgokban, amiket kerültem. Pl. ha utálsz boltba menni, mert az kényelmetlen. Vagy pl. telefonálni. Nagyon sok ilyen dolog volt, amitől szorongtam.

De minél többször csináltam, annál könnyebb lett.


Milyen rossz dolgok történtek?

ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy mentálisan és fizikálisan is megerőltettem magam x időközönként. Jót tett a mozgás, ahol kicsit hajtanom is kellett magam, illetve tanultam is, fejlesztettem magam, szóval az agyam is kellett használni.
ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok mozgás, egészséges étkezés/ital, vitamin.
ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Milyen rossz dolgok történtek?"

Egy munka, amit szerettem volna nem jött össze. De többször volt már az életben ehhez hasonló csalódásom.


"Nekem nagyon meg kellett erőltetnem magam bizonyos dolgokban, amiket kerültem. Pl. ha utálsz boltba menni, mert az kényelmetlen. Vagy pl. telefonálni. Nagyon sok ilyen dolog volt, amitől szorongtam."

Ezeket a dolgokat én már leküzdöttem, most már ezektől nem félek.

Régebben tornáztam, de abbahagytam.

ápr. 23. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
És most milyen területen dolgozól?
ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!