Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az országban nincs gazdagsá...

Ha az országban nincs gazdagság, akkor miért vannak folyton tele az éttermek, vendéglátóhelyek és látni Budapesten percenként 5 különböző ételfutárt, akik a túlárazott, feláras ételt viszik az embereknek?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Mert a legtöbb magyar imád panaszkodni, sose jó és elég neki semmi. Tudod, aki panaszkodik, attól még azt is el kell venni, amilyen van. A legtöbb magyarnak az igényei az egekben vannak, amit nem fedez a havi bevétele, ezért panaszkodik. Szerintem is jó lét van. Nemcsak azért, amiket felsoroltál, de iszonyat sok az autó és már a legtöbb családban van minimum 1 db autó pl. (nekem nincs, mert nem látom az értelmét)


Bár az is igaz, hogy iszonyat kapzsi a magyar, pl. nálunk a városi piaci árak nagyon elszálltak, egyik standon 5 ezer egy kg friss zöldborsó, 2 m-terrel arrébb, meg egy ezressel olcsóbb. De a lakásárak is irreálisan magasak a fizetéshez képest.

ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van fogyasztás (szerintem erre gondoltál), de nem elég. Érezhetően kevesebbet költünk, emiatt panaszkodnak a boltok is. Nem is csodálom, a tavalyi infláció 17,6% volt, a béremelések viszont átlag 10%, ráadásul egy csomó szolgáltatás most követi még csak le, így még kevesebb pénze marad az embereknek. De a boltok is csak panaszkosnak, ahelyett hogy tennének is valamit. Elsősorban ők határozzák meg az árakat, mondhatnák, hogy olcsóbban adják, aztán lenyomják a gyártó torkán, hogy ennyiért tudom eladni, vagy add te is olcsóbban, vagy nem fogom forgalmazni. A gyártó is kénytelen lesz erre reagálni, ha nem akarja lehúzni a rolót.

Azt meg abszolút nem értem, hogy ha például az élelmiszer drágul valami miatt, ami tök logikus és érrhető (pl drágult a gabona), miért lesz abszolút minden, például a telefon előfizetés is drágább? Az adótorony tudtommal nem gabonával működik.

ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ebből látszik hogy micsoda lelki szellemi és gazdasági nyomorúság uralkodik ebben az országban, hogy valakinek az a "gazdagság" fokmérője, hogy az embereknek van-e pénze házhozszállításos kaját rendelni...
ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:
Az nem gazdagság hogy Szép kártyával étteremben eszik valaki meg kaját rendel. A gazdagság az amikor a kertemben helikopter leszálló van, ha éppen repkedni támadna kedvem.
ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Igazából a legjobban azok siránkoznak, akiknek semmi okuk rá. Én csupa olyanokat hallok vinnyogni, akik már a fél világot beutazták, és azon törik a fejüket, hova utazzanak legközelebb. Annyi az autó, hogy mozdulni sem lehet az utakon, nem beszélve a parkolásról. Fiatal nők 2-3 gyerekkel terepjáróval járnak vásárolni, virágzik az ingatlanpiac. Akiknek tényleg nem megy jól, azok általában csendben vannak, és próbálnak túlélni. Mielőtt rám fognátok, hogy fityeszes vagyok, soha nem voltam az, most sem vagyok. Csak amióta az eszemet tudom, mindig ez a nyarvékolás megy...
ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!