Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék anélkül hogy...

Mit tehetnék anélkül hogy végeláthatatlan vitatkozás és vérig sértődés legyen belőle szülői és testvér részről? 😅

Figyelt kérdés

(elnézést ha kicsit hosszú/kifakadásos lett, nagyon köszönöm ha végigolvassa valaki <3)

Szóval... a húgom miatt (aki tudta hogy olyan suliba jelentkezik ahol NEM lesznek kirándulások és programok, az enyémben vannak és több helyre is mentem) nem mehetek találkozni a barátaimmal, hiszen amint megemlítem jön a hiszti hogy de ő ide nem ment még, oda nem ment még, én meg igen és hogy nem fer ha elenged és mindig felidegeli anyát és kiharcolja hogy itthon maradjak... És már elegem van, hogy ez miatt szakadnak meg barátságaim mert sose tudunk találkozni hiába szeretnénk meg kimaradok az engem érdeklő és örömöt szerző dolgokból (amiket ő nagyrészt utál btw).

Meg még a diákmunkára jelentkezésem is meg van tiltva mert pénzt keresnék (btw egyikünk se kapott sose zsebpénz, mindig kérni kellett és vagy kaptál valamennyit vagy nem) és több lenne mint neki aki évekig ösztöndíjat kap (én 2 év alatt a technikumban kb harmadát fogom az övének összesen) 😃

Főleg mikor apánk átjön akkor anyu még idegesebb (de nem vallja be hogy mennyire toxic a kapcsolatuk és alárendelődik...csak mi vagyunk apánknak és már többször emlegette hogy bár elköltözött volna/felakasztotta volna magát/felgyújtotta volna a házat ahol van... Anya akár vissza is költözne, de miattunk nem, plusz egyébként a szülei is a kapcsolat ellen voltak, a házasság se lett engedélyezve szóval csak élettársak vagy valami ilyesmi..) ezen kívül mintha jelen se lenne az életünkben, valamint már évek óta nincs munkahelye csak itt-ott vállal alkalmi munkát a környéken... Na szóval egy megfelelő időpontot is nehéz választani amikor nyugodtabban lehetne beszélgetni.

Ja de amúgy elvileg "jó gyerekkorom volt" 😃 vagyis lehetett volna rosszabb...

Egyszerűen nem tudom mit tegyek... a kiköltözéshez ugyanúgy pénz kellene, amihez meg dolgozni kéne és itt a hurok...

Elnézést a trauma dumpingért._.



2023. júl. 14. 17:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%
A vitatkozás és a sértődés csak akkor kerülhető el, ha befogod a szádat, és eltűrsz nekik mindent. Ez persze baromság, és nem is kivitelezhető. A szüleiddel beszélj, a testvéred nélkül először is. Érveld le rendesen, hogy miért szeretnél diákmunkát (azt szerintem jobb ha kihagyod, hogy el akarnál költözni is), nekik is be kell látniuk, hogy semmi logikus érv nincsen, amiért megtilthatnák. Ha ez megvan, akkor már könnyebb lesz őket arra is rábeszélni, hogy többet találkozhass a barátaiddal. Ezen kívűl próbálj meg beszélni a húgoddal is, hogy mi baja van igazából, és hogy mennyire tönkre teszi a kettőtök kapcsolatát is.
2023. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Mendy98 ***** válasza:
91%

Az életben a vita sokszor elkerülhetetlen, legalábbis ha nem akarod h te legyél mindig leuralva és csak szó nélkül tűrni mindent.

Érvelj, vitázz, de ne hagyd magad.

2023. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
33%
Hány éves vagy ha megkérdezhetem?
2023. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
18😅
2023. júl. 14. 18:22
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha 18 éves vagy, akkor nincs olyan, hogy nem engednek diákmunkázni vagy a barátaiddal találkozni.
2023. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"Ha 18 éves vagy, akkor nincs olyan, hogy nem engednek diákmunkázni vagy a barátaiddal találkozni."


Akkor jöhet (egyes családokban, nem biztos hogy ott is) a "bár nagykorú vagy és jogilag elmehetsz, de ha nem csinálod azt amit én mondok és engedélyem nélkül mész el, többet ide nem jöhetsz vissza/eltartanom sem kell" stb.

2023. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Mendy98 ***** válasza:
89%

6. Az ilyen szülők nem normálisak, ha ennyire ilyenek lennének akkor a suliban bejelentkeznék koliba, h az első fizumból az előző havi kólát is kifizetem, elmagyaráznám nekik a helyzetet, valószínűleg engednék.

Valami megoldás csak van.

2023. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Mondd meg hogy feljelented őket, ha nem hagynak élni. A bezárás akaratod ellenére bűncselekmény.
2023. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Vagy kérj meg egy barátot h fogadjon be 1 hónapra addig keresel munkát majd elköltözöl.
2023. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mendy98 ***** válasza:
25%
8. Na akkor tényleg nem csodálkoznék ha kiraknák. Azért egy szülőnek ilyet nem mondunk.
2023. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!