Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szűnnek meg ezek a...

Miért nem szűnnek meg ezek a végeláthatatlan gondolatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Évek óta vannak de csak mostanában figyeltem fel rájuk igazán és már zavarnak.

Főleg a gondolatoktól őrülök meg néha, mert ilyen rendszerezés alapú az egész és amíg nem tudom őket megvalósítani addig a fejemben motoszkálnak és mindig újabb és újabb variációk jönnek elő. De néha ha meg is valósítom utána is az jár a fejemben.

Pl...szeretem rendezni a szobámat, és a lakást de már betegesen sokszor ismétlődő gondolat mint fürdőszobában muszáj szín szerint párosítanom a dolgokat mint fogkefe legyen kék, pohár is kék, a szájvíz illetve fogkrém és fogkefe márkája legyen mind azonos (pl.ha curaprox a fogkefe, de a fogkrém signal az baromira zavar).

Öltözékemben is most zavarban vagyok, mert kinéztem egy régóta tetsző hátizsákot amit megvennék de sajnos színben nem tudom mivel összepárosítani így különálló gondolatként jött, hogy a táska marad és olyan dolgokat párosítok hozzá ami akkor épp tetszik mint a telefon színe (ez a 2 gondolat szinte állandóan jelen van, hogy ha már veszek új táskát akkor akkora pontosítsam a telefonvásárlás és olyan színűt vegyek amilyen a táska pl.kék táska kék telefonnal és hiába mondják hogy tegyek rá tokot az egyszerűbb de zavar a tudat hogy alatta mégse az a szín van..meg én általában átlátszó tokot szoktam venni).

Korábbi gondolat volt hogy rózsaszín hátizsákot veszek és hozzá rózsaszín telefont tervezek, de valahogy mégse volt igazi hiába tudtam azt megvalósítani...ezek lehet egyeseknek jelentéktelen gondolatok de nálam folyamatosan előjönnek és nem tudom leállítani, ilyen rendszerezés, szín párosítás...de tevékenységekben is jelen van mint rutinok pl.este megszokott módon takarítok, ellenőrzöm a szekrények mögött nehogy pókot lássak vagy bármit, lámpákat is megszokott sorrendben kapcsolom fel, ha egy tárgy kilóg a polcról az zavar és muszáj arrébb tolnom, hogy egyenletes legyen.

Régen nem voltak ilyenek nekem de mostanában eszméltem rá és néha nagyon lefárasztanak mert nem tudok ellenállni nekik...

Korábban olyan gondolataim is voltak ha valamit nem csináltam mint falakat érinteni (amit máig nem értek miért csináltam) hogy ha nem teszem meg akkor xy meghal, valami rossz fog velem történni holnap...ilyenek.

*Ha lehet rosszindulatú megyjegyzéseket hanyaguljuk, aki ért a témához olyan írjon főleg. Pszichológus terben van de addig is érdekelne mi lehet ez, mennyire normális?*

Huszonéves nő vagyok, pontos koromat nem szeretném leírni.

Köszönöm ha elolvastad.



2022. júl. 31. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichiáter tud segíteni, gyógyszerrel. Mellette èrdemes pszichológushoz is járni

terápiás beszélgetésekre .

2022. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Felejtsd el a "gyógyszert"!

Max függő leszel tőle,kvázi legális narkó.

Ja,meg ha mellényúl akkor mellékhatásokkal jár.

Nyugodtan dobj egy üzit,és megoldjuk!

Nincs szükség semmiféle benzodiazepin,vagy egyéb méregre.

Elég év telt el ahhoz,hogy lássuk hogy nem működik.

Pénzkidobás,káros.

A hazugság meg egy mocskos dolog.

2022. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a kettesre.

Én extrém szorongással mentem egy orvoshoz, felírt gyógyszert, nem bánom, segít, mellé meg terápia. Ez a kettő együtt a leghatásosabb.

Nyilván mi nem látjuk át a helyzetedet, meg nem vagyunk szakemberek. Ezzel a problémával simán elmehetsz pszichiátriára és gyógyszer + terápia kombóval kezelni lehet, megszűnni örökre lehet nem fog. Ezek sajnos ilyenek.

Második kommentelő egyébként a benzokról beszél, azokat kerüld függőséget okoznak. Az antidepi viszont biztonságos, ha erre problémára azt írnak, de lehet erre más gyógyszer jár. A benzokat aka xanax, frontin stb. kerüld nagy ívben.

2022. júl. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!