Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan hogy csak...

Miért hiszik sokan hogy csak genetika kérdése a súly? (Zabál, fekszik állandóan mégis vékony)

Figyelt kérdés

Mindenki hallotta már hogy vkire azt mondják csak levegőt vesz és az is hízlalja vagy fordított hogy nonstop zabál nem sportol mégis normál testalkat


De valóságban ilyen nincs, szerintem, vagy kevesebbet eszik vki vagy ha sokat akkor le kell mozogni/sportolni szinte napi több órát rászánva.


Nem értem hogy miből jön az ingyen ebéd fogalma, ohh végtelenül ehet és nem hizik mert genetika ilyen nincs



máj. 14. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám ilyen. Zabálhat amennyit akar, de nem hízik. Én meg már ott tartok, hogy megvonom a vacsorát magamtól -_- De ott van néném meg a gyereke, irdatlan kövérek. Jó, szeretnek enni, de nem esznek nálam többet, mégis a 14 éves leány 100 kg. A néném meg rákos, elvileg mindent kihány, mégis olyan dagadt, hogy recseg alatta az ágy.
máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagcsere és annak gyorsasága tényleg genetika kérdés, minden ember teljesen más ilyen téren és vannak akik genetikailag hajlamosabbak az elhízásra, vagy épp arra hogy vékonyak legyenek. Ez tényleg így van. Viszont, ettől függetlenül bárki lefogyhat és lehet egészsége, maximum annyi hogy vannak olyan emberek akiknél a fogyás sokkal nehezebb és hosszabb lesz. De elérhető, és véghezvihető így is, igaz hogy nehezebben. Genetikailag ténylegesen "kódolva" van, de az életmód éppenolyan nagy szerepet játszik ebben mint a genetikai tényezők. Egyéb tényezők is közrejátszhatnak, mint szedett gyógyszerek vagy alapbetegségek. Kijelenteni azt hogy minden kövér azért kövér mert lusta, vagy minden vékony azért vékony mert alig eszik téves.

Én is ismerek ilyen embereket amúgy, van olyan ismerősöm például aki imád nassolni, naponta megeszik pár zacskó chipset, csokit, stb. Nem sportol mellé aktívan, mégis vékony. Olyat is ismerek akinek egész életében normál testsúlya volt, betegség miatt beállítottak nála egy olyan gyógyszert ami mellékhatásként súlygyarapodást idézett elő, felszaladt rá vagy jó +40 kg annak ellenére hogy az életmódján nem változtatott, épp ugyanannyit eszik és sportol mint régen. Rokonom ugyanazt a gyógyszert kapja, nála +15-20 kg ment fel, évek óta ezt tartja úgy hogy egyébként sportol mellé. Mondjuk lehet ez a gyógyszeres példa nem a legjobb, mert ritkán alkalmaznak ilyen "extrém" készítményeket (itt antipszichotikumról van szó).

máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem ez összetett dolog. Mindkettő számít. Ha vankét ember, akinek eltér a genetikája, de ugyanannyit esznek és sportolnak, még lehet, hogy az egyik nem hízik, a másik meg igen.
máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ha van is különbség 100-200 kcal max, az életmód ki és be ami számít, ha gyógyszer is van, csak annyit jelent kevesebb kaja is elég aszerint kell kalkulálni
máj. 14. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abban is nagy szerepe van a genetikának, hogy valaki mennyire függ rá a kajára vagy mekkora akaratereje van, hogy lemondjon róla.

A zabálás is lehet olyan függőség, mint a cigi, alkohol vagy más drogok.

máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
itt vagyok én meg a húgom. Amikro otthon laktunk még, ugyanzt ettük. Ő bármennyit, sose sportolt. Én futok 10 éves korom óta, mégis én híztam el, ő meg 45 kiló két gyerek után, vasággyal. És imádja az édességet, simán betol 4-5 krémest. én pl sose szerettem, nem is nagyon ettem, kenyeret, péksütit se. Van rajta 15 kiló (meg a korai klimax, 38 évesen)
máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!