Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hetente fél üveg bor meg max....

Hetente fél üveg bor meg max. 1-2 sör az megterhelő a szervezetnek?

Figyelt kérdés
máj. 14. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Keves alkohol megterhelobb, mint a semennyi alkohol. De ezzel a legnagyobb baj az, hogy konnyen lesz belole tobb.
máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Több nem lesz belőle, mert nem vagyok hajlamos rá, nem esik jól többet inni, más a helyzet a kávéval, ott nehezebben tartom be a napi 1et, de sikerül. Még. :D
máj. 14. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Haaaat, sajnos ez tipikus kezdo alkesz duma, bocs. Nem szemelyeskedek,csak hanyszor hallottam es mi lett belole...


A kave azert mas, de durvan addiktiv az is.

máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Hát, ne úgy legyen akkor, ahogy írod. :D De jelenleg úgy érzem, hogy jobban vigyázok a testemre, bort is valami finom ételhez iszom kísérőnek, 1-2 pohár után meg kidurranok, nem tudnék többet inni.:D Ja mert az üveg bort is inkább párommal felezem és vagy ez vagy az, ha boroztunk a héten, akkor már nem sörözünk.
máj. 14. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy, ennyi kell is a szervezetnek. Dolgoztatni kell a májat, különben elsorvad.
máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Régen többet ittam hetente és mégis átlagon felül egészséges vagyok. Ugyan volt egy rejtélyes immunbetegségem, de az is nyom nélkül és kezelés nélkül tűnt el.


35/F

máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ezzel tényleg csak az a baj, hogy könnyen lesz majd több belőle, amikor megszokod.
máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Én értem ezt és a környezetemben is tapasztaltam és soha ne mondd, hogy soha meg ha ilyenkor bármit ír az ember magyarázkodásnak tűnik, mindezek ellenére azt mondom, hogy szerintem a "gyenge" emberek szoknak rá, akiknek nincsenek céljai, nem motiválja őket semmi, illetve akik genetikailag hajlamosak rá és valami szörnyűség történik velük. Azt én tudom, hogy többet inni nem esik jól, azt sem szeretem, ha érzem a hatását, na meg erre a pénzt is sajnálnám nagyon, ha többet kéne költeni rá, azt se szeretném, ha a fejem eldeformálódjon tőle stb, szóval szerintem függőségnek kevés az esélye. Meg a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mennyire készíti ki/mennyire egészségtelen a fentebb leírt mennyiség hosszútávon a testet?
máj. 14. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A fuggoseg nem ilyesmin mulik. Olvass utana.


Hogy valaszoljak is. Ez a mennyiseg onmagaban nem karos, de hosszutavon lehet az. Pl a mellrak kockazati tenyezoi kozott is ott van a kis mennyisegu rendszeres alkoholfogyasztas is. Mondjuk nem tudom, nő vagy-e, de tuti mas rakoknal is kozrejatszhat.


Es tenyleg az a legerdekesebb ebben, h vajon fel meg egy meg ket meg 10 ev mulva mennyi lesz a heti fogyasztasod.

máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!