Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet, hogy egy ektomorf...

Lehet, hogy egy ektomorf szervezetének fenntartani egy 93-94 kilós tömeget annyira megterhelő mint egy mezomorfnak a 120 kiló?

Figyelt kérdés

Nyilván a célom sosem lehetett az, hogy nagynak nézzek ki de így 94 kilóval legalább nem nézek ki cingárnak. 188 cm vagyok egyébként.


De ennek mi lehet az ára? Nagyon megterhelő lehet egy ektomorf szervezetének?


2021. aug. 4. 12:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha edzésben vagy akkor nem para. 186cm 86 kg. 90föle nem akarok menni. Végezz kardio és erősítő/izomtömeg növelő edzést is.
2021. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

1


86 kilónál még elég vékonynak tűntem. 90 felett kell lennem mindenképp, hogy átlagos testalkatúnak tűnjek.


Egyébként szoktam kardiózni ha és tömegnövelő edzésprogramom van.

2021. aug. 4. 13:11
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

felejtsétek már el ezt az test típus barosságot.


de ha már azt mondod ektomorf vagy akkor ezek szerint te nyugodt befelé forduló és szorongó is vagy?

2021. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

3


“de ha már azt mondod ektomorf vagy akkor ezek szerint te nyugodt befelé forduló és szorongó is vagy?“


Igen. Ez is illik rám :)

Gondolom az ektomorf szorongása a fizikai hátrányaiból származik. Anno a dzsungelben nem lehetett kellemes a nagy és izmos mezomorfok között nekik, hiszen ha rosszat tettek jól leütötték őket az agresszív mezomorfok. Egyébként szerintem a természetes tesztoszteronszint szabja meg milyen irányba fejlődik a testalkat, magasabb tesztoszteronszint erősebb alkatot és izomzatot eredményez, ugyanakkor a temperamentumra is hatással van. A mezomorfok ezért erősebbek is de agresszívebbek is. E

2021. aug. 4. 13:31
 5/31 anonim ***** válasza:

Most is leütnek.

:D


Nem megterhelő.

A súly,amit cipelsz,nem mindegy,hogy zsír vagy izom.A dagadt embernek megterhelő mivel egy teljesen funkciótlan tömeget cipel állandóan kevés izom mellett.

A gyomor tagul,tehát ennyi idő utan azzal sincs különősebb gond.Az érrendszer a keringés az edzés által javul,tehát az sincs tulterhelve,mivel ezt fokozatosan ered el,nem pedi 1 napról a másikra teszed.

2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Miért nem nézed meg a horoszkópod mit ír mert ha az egyik baromságba hiszel akkor a másikban is lehet valami. Innen már csak egy lépés a lapos föld.
2021. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

"Anno a dzsungelben nem lehetett kellemes a nagy és izmos mezomorfok között nekik, hiszen ha rosszat tettek jól leütötték őket az agresszív mezomorfok. Egyébként szerintem a természetes tesztoszteronszint szabja meg milyen irányba fejlődik a testalkat, magasabb tesztoszteronszint erősebb alkatot és izomzatot eredményez, ugyanakkor a temperamentumra is hatással van. A mezomorfok ezért erősebbek is de agresszívebbek is."


Szerintem nézz meg néhány fotót a mai természeti népekről. Egy kigyúrtat se fogsz látni.

A tesztoszteronszint meg az átlagemberek körében szerintem minimális lehet, sosem láttam még olyan embert, akire ráillene a klasszikus mezomorf kinézet. Edzés nélkül még senki nem lett olyan izmos, mint azokon a fantazmagória képeken amiken a mezomorfot "szemléltetik".


Egyébként ha eleget kajálsz akár 200 kiló is lehetsz, függetlenül az alap testtípusodtól.

2021. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
*tesztoszteronszintbeli különbésg az átlagemberek körében* (jav)
2021. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7


Vannak ilyen mezomorfok. Utazz északibb országokba, szinte ektomorf alkattal nem is találkozol a skótoknál, angoloknál, norvégoknál, svédeknél, izlandiáknál.


Ez olyan mint a medve, oroszlán vagy gorilla esete. Edzés nélkül is khurva erősek, izmosak :)

2021. aug. 4. 17:53
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
Hogyne ne lenne különbség. :D Van akinek alapból kétszer annyi a természetes teszto képződése mint a másiknak, van aki edzés nélkül felhúz 160 kilót, a másik 80at sem, van aki 2 méter és van aki 150 centi, van akinek 100-as IQ szintje és van akinek 140 feletti...folytassam még?
2021. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!